• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82482

مدیرکل ستاد بحران استان اصفهان از وقوع حادثه در خط لوله ۱۲ اینچی انتقال نفت در یک زمین بایر دچار خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزمنصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه اصفهان، با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، اظهارکرد: این خط لوله از میان یک باغ متروکه عبور می‌کرد و حادثه اکنون مهار شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان ادامه‌داد: عوامل شرکت نفت و مدیریت بحران پس از اطلاع از حادثه در منطقه حضور پیدا کرده‌اند و آسیب‌دیدگی خط لوله مهار شده است و اوضاع در دست کنترل است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه این حادثه آتش‌سوزی به دنبال نداشت، ادامه‌داد: این حادثه خسارتی نداشت و تنها مقداری نفت‌کوره از این خط لوله خارج شده است و در اراضی لم یزرع منتشر شده است که پاکسازی آن در حال انجام است.

نشتی در خطوط لوله نفت امری طبیعی است

همچنین علی اکبری سرپرست روابط عمومی خطوط لوله و مخابرات نفت اصفهان با بیان اینکه نشتی در خطوط لوله نفت امری طبیعی است، گفت: پس از وقوع این نشتی کارشناسان و مسئولان خطوط لوله و مخابرات نفت اصفهان در محل حاضر شدند.

اکبری ادامه‌داد: کارشناسان و مسئولان شرکت در حال رفع نشتی خطوط لوله نفت‌کوره هستند و به نیروهای انتظامی نیز برای قرق محل اطلاع‌رسانی کامل شده است.

وی با بیان اینکه این نشتی برای ساکنان محل خطری در پی نخواهد داشت، افزود: از ابعاد اصلی حادثه مانند میزان خسارات مالی، تاثیرات زیست‌محیطی و میزان نفت آزاد شده هنوز برآوردی نشده است.

ارسال نظر