• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82434

محققان دریافته‌اند که انجام ورزش مداوم با شدت متوسط در دوران بارداری باعثمی‌شود که سلامت قلب و عروق جنین افزایش یابد و تا دوران بلوغ سالم‌تر باشد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، مطالعات جدیدی که در مجله فیزیولوژی کاربردی منتشر شده است، نشان می‌دهد که ورزش در زمان بارداری باعثمی‌شود که سلامت قلبی و عروقی نوزاد تا زمان بلوغ بیشتر شود.

به زنان باردار توصیه شده است که هر روز ۳۰ دقیقه‌ ورزش با شدت متوسط انجام دهند. همه پزشکان معتقد نیستند که ورزش در دوران بارداری برای مادر و نوزاد فایده دارد. با این حال نتایج این مطالعات نشان داده است که ورزش مادر در دوران بارداری برنامه خوبی برای سلامت قلب و عروق کودک است و از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند.

این اولین مطالعاتی است که به بررسی تاثیرات ورزش در دوران بارداری بر نوزاد پرداخته است.

دکتر شوان نیوکامی از دانشگاه کالیفرنیا آمریکا می‌گوید: این اولین تحقیقاتی است که نشان می‌دهد ورزش در دوران بارداری تاثیر زیادی بر کارایی قلبی – عروقی نوزادان دارد. این مطالعات بر روی خوک‌ها انجام شده، زیرا بدن آنها واکنش‌هایی شبیه به انسان به ورزش نشان می‌دهد و آنها می‌توانند برنامه ورزش را کامل انجام دهند. در این مطالعات خوک‌ها ۲۰ تا ۴۵ دقیقه‌ به مدت پنج روز در هفته‌ ورزش کردند.

دکتر نیوکامی می‌گوید: ما به تازگی دریافته‌ایم که چطور ورزش در دوران بارداری بر سلامت نوزاد تاثیر می‌گذارد. ورزش با توجه به نوع، مدت، شدت آن بر مادر و نوزاد تاثیر می‌گذارد.

ارسال نظر