• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82433

سینا صفرزاده پس از کسب دو مدال طلای آسیا ابراز امیدواری کرد تا بتواند به آروزیش که کسب مدال جهانی و پارالمپیک است برسد.

به گزارشاقتصاد تایمزملی پوش دو و میدانی ایران در بازی‌های پارآسیایی جوانان پس از کسب دو مدال طلا در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایسنا به مالزی اظهار کرد: خدا را شکر توانستم در بازی‌های پاراآسیایی دو مدال طلا بگیرم که باعثخوشحالی من است. تمرین هایی که در تهران داشتیم در کلاس T۴۶ بود و امید نداشتم بتوانم مدال خوشرنگی بگیرم. خوشبختانه در مالزی کلاس بندی من تغییر کرد و کلاس T۳۸ برای من تعیین شد و توانستم در ۱۰۰ و ۲۰۰ متر طلا بگیرم. با رکوردهایی که داشتم حضور در این کلاس کارم را آسان تر کرد.

دارنده دو مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی جوانان ادامه داد: من با فاصله از حریفانم به مدال طلا رسیدم و این برایم خوب بود. بالاخره نسلی هستیم که اندک اندک وارد بزرگسالان می‌شویم و باید از این فرصت های پیش رو به بهترین شکل استفاده کنیم. هدف خود ما بازی های پارالمپکی است. رکوردم به جهانی نزدیک است و از خودم انتظار دارم به المپیک ریو برسم. باید تلاش کنم تا رکوردم را به جهانی برسانم چرا که اصلی ترین هدفم حضور در تیم بزرگسالان و شرکت در ریو است.

صفرزاده در پاسخ به این سوال که چطور وارد دو و میدانی شدی؟ بیان کرد: سرعت من از بچگی مورد تحسین اطرافیانم بود. با ورزش آشنایی نداشتم. با دوستان سالمم فوتبال بازی می کردم اما ساسان اسدزاده دوست خوبم که قهرمان آسیایی است به من پیشنهاد داد تا با استفاده از سرعتم وارد این رشته شوم و در ماده های سرعتی برای تیم ملی کار کنم. با یکی از مربیان در ارومیه مشورت کردم و وارد این رشته شدم. من به طور حرفه ای تمرین هایم را از بهمن سال گذشته با اولین اردوی تیم ملی آغاز کردم و زیر نظر مربیان ملی بودم و خدا را شکر رکورد آسیایی را نیز ارتقا دادم.

او با اشاره به بازی‌های پاراآسیایی مالزی بیان کرد: حضور در مالزی تجربه بزرگی بود. با جو مسابقات برون مرزی آشنا شدم و فهمیدم سطح رقابت ها چطور است. ما مسابقات جهانی در رده سنی خودمان را نیز داریم و هر سال برگزار می شود. سال گذشته جمهوری چک بود، ‌امسال پورتوریکو بوده و شنیده ام سال آینده در آفریقای جهانی است که باید ببینیم تیم اعزام می شود یا نه که اگر اعزام شویم تمام تلاشم این است که بتوانم با پیراهن تیم ملی به مدال جهانی برسم.

ملی پوش دو و میدانی ایران با اشاره به رکوردهایش افزود: خدا را شکر توانستم رکوردهایی آسیایی را ارتقا بدهم. رکورد آسیایی ۱۰۰ متر ۱۳ ثانیه و ۲۸ صدم بوده که من ۱۳ و ۶ صدم ثبت کردم. در ۲۰۰ متر رکورد آسیایی نزدیک ۲۹ یا ۳۰ ثانیه بود که من در ۲۶ ثانیه این مسافت را طی کردم.

دارنده دو مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی در پاسخ به این سوال که اصلی ترین کسی که انگیزه حضور در ورزش را برایش ایجاد کرد چه کسی بود؟ گفت: من به صورت مادرزادی این شرایط را داشتم و پیگیر مداوا بودم اما درمان نشده است. در این مدت آقای بهمن رضایی سرپرست تیم ملی اصلی ترین کسی بود که انگیزه و امید داد به من تا بتوانم در این رشته کار کنم. بزرگترین آرزویم مدال طلای پارالمپیک است.

براساس این گزارش، بازی‌های پارآسیایی جوانان تا هشتم آبان ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر