• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82415

دو وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلویی کشورمان در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۳ جهان به کار خود پایان دادند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، در روز پایانی رقابت‌‌های وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۳ جهان که به میزبانی لهستان در حال برگزاری است و در دسته ۱۰۵ کیلوگرم این رقابت‌ها امروز دو وزنه‌بردار دیگر کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

در این دسته محمدرضا براری و کیا قدمی که در استارت لیست اولیه نفرات دهم و یازدهم بودند در مصاف با ۸ وزنه‌بردار دیگر در حرکات یکضرب خیلی زود کار خود را آغاز کرده و به عنوان نفرات دوم و چهارم جدول به روی تخته آمدند.

در این بین براری در حرکت اول خود وزنه ۱۷۱ کیلویی را مهار کرد و قدمی هم موفق شد وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی را بالای سر ببرد.

در دومین حرکت هم ابتدا براری به روی تخته آمده و این بار در مهار وزنه ۱۷۶ کیلویی موفق بود. در ادامه قدمی نیز برای حرکت دوم خود وزنه ۱۷۸ کیلویی را انتخاب کرد که او برخلاف براری در انتخاب دوم ناموفق بود.

براری در حرکت سوم در مهار وزنه ۱۷۹ کیلویی ناموفق بود و قدمی هم در حرکت سوم خود در مهار این وزنه ناکام بود تا به این ترتیب حرکات یکضرب برای وزنه‌برداران ایرانی به پایان برسد.

در پایان رقابت‌های یکضرب برابری هشتم شد و قدمی به عنوان نهم رسید. نماینده لهستان نیز از دور رقابت ها اوت شد و به دلیل مصدومیت در حرکات دوضرب نیز حاضر نشد تا مسابقات دوضرب با حضور ۹ وزنه‌بردار پیگیری شود.

وزنه‌برداران ازبکستان، لهستان و بلاروس در یکضرب اول تا سوم شدند.

به گزارش فارس، با آغاز حرکات دوضرب این بار قدمی زودتر بر روی تخته آمده و توانست وزنه ۲۱۰ کیلویی را بالای سر خود نگه داشته و ۳ چراغ سفید را از داوران بگیرد. براری نیز در انتخاب اول خود با موفقیت وزنه ۲۱۲ کیلویی را مهار کرد.

در ادامه رقابت‌های دوضرب قدمی نتوانست وزنه ۲۱۶ کیلویی را به درستی روی سر خود نگه دارد تا برای مهار این وزنه برای بار سوم روی تخته بیاید. قدمی در حرکت سوم هم عملکرد ضعیفی داشت و در نهایت با ۲۱۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۸۳ کیلو به کار خود پایان داد.

همچنین محمدرضا براری نیز در حرکت دوم خود و در مقابله با وزنه ۲۲۱ کیلویی ناکام بود. وی در حرکت سوم خود این وزنه را با موفقیت مهار کرد و با مجموع ۳۹۷ کیلو به کار خود پایان داد.

ارسال نظر