• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90357

نفت ۴۹ دلاری شد

همزمان با افت ارزش دلار قیمت نفت با ۲ دلار و ۲۰ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۴۹دلار و ۳ سنت رسید.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از رویترز، در حالی که روند افزایش ارزش دلار متوقف شده و ارزش ارز ملی امریکا رو به کاهش گذاشته، نفت خام کاهش قیمت های ساعات اولیه امروز را جبران کرد و با افزایش مواجه بود.

قیمت نفت خام در اوایل جلسه امروز به دلیل رشد ارزش دلار، حدود یک درصد کاهش داشت. اما در معاملات بعدی، همزمان با افت ارزش دلار، نفت برنت این کاهش را جبران کرد و با 2 دلار و 20  سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 49دلار و 3 سنت رسید. قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه یک دلار و 38 سنت افزایش یافته بود.

قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر، امروز با یک دلار و 80 سنت افزایش به بشکه ای 46 دلار و 24سنت رسید. امروز به دلیل تعطیلی روز کارگر در آمریکا حجم معاملات پایین خواهد بود.

قیمت نفت برنت در ماه اوت به لطف مطرح شدن مجدد موضوع فریز نفتی به بالای 50 دلار رسید، اما با توجه به تردید تحلیلگران نسبت به نتیجه بخش بودن نشست ماه جاری اوپک، قیمت ها رو به کاهش گذاشت.

تونی نونان، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «هرچند مذاکراتی در الجزایر صورت خواهد گرفت، اما هیچ احساس قوی ای مبنی بر اینکه اقدامی صورت بگیرد، وجود ندارد، بنابراین عرضه همچنان بالا خواهد ماند.»

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفته، فریز تولید، یکی از موضوعات مورد بحث در نشست تولید کنندگان در اواخر ماه جاری در الجزایر خواهد بود.

نونان افزود: «موضع عربستان تغییری نکرده است. آنها آمادگی نوعی فریز تولید را دارند، به شرطی که ایران و دیگر تولید کنندگان عمده هم به آن بپیوندند.»

ایران، سومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک گفته تها در صورتی در مذاکرات فریز تولید همکاری خواهد کرد که صادر کنندگان دیگر حق این کشور برای بازپس گیری کامل سهم خود از بازار را به رسمیت بشناسند.

ارسال نظر