• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89826

آیین‌نامه قیمت خوراک پتروشیمی‌های بالادستی گاز و مایع با هدف ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید در هیئت دولت به تصویب رسید.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیأت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، همچنین در این جلسه هیات دولت، آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نیز تصویب شد. به موجب این آیین‌نامه، واحدهای تولیدکننده مواد پایه (بالادستی) پتروشیمی داخلی با هدف ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید در محصولات میانی و نهایی به عنوان صنایع مشمول تخفیف در قیمت خوراک‌های گاز و مایع مصرفی معرفی و نیز میزان تخفیف پلکانی هر یک از واحدها بر اساس دسته‌بندی آنها در مناطق گوناگون تعیین شد.

اختصاص مبلغ 93 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای بازسازی، ایمن‌سازی و مقاوم سازی برخی بیمارستان‌ها و افزایش سرمایه‌ شرکت ارتباطات زیر ساخت از دیگر مصوبات این جلسه بود.

یک مقام مسئول در وزارت نفت پیش از این در گفت‌وگو با فارس گفته بود:« در وزارت نفت آیین‌نامه تخفیف را آماده کرده‌ایم، اما قیمت مبنا 13 سنت است و قیمت مبنا تغییر نمی‌کند. از ابتدای سال هم برهمین اساس محاسبات خوراک پتروشیمی‌ها را انجام دادیم و به آنها ابلاغ کردیم؛ یعنی قیمت روی 13 سنت مبنا شده و به آن عمل می‌شود، اما درباره مناطق محروم و امثال آن ممکن است تخفیف‌هایی اعمال کنیم.»

ارسال نظر