• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89325

 جایگاه‌داران سی‌ان‌جی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی کشور گفت: طبق دستور وزیر نفت مالیات برارزش‌افزوده از جایگاه‌ها گرفته نشود تا با این معافیت، جایگاه‌داران سی‌ان‌جی حقوق از دست رفته را بدست خواهند آورد.

به گزارش اقتصادتایمز، اردشیر دادرس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، از تصویب کارمزد منطقی توسط ‌ شورای اقتصاد در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: با نهایی‌شدن این موضوع 4 نوع کارمزد پایه، ویژه، تشویقی و درجه بندی در جایگاه‌ها اعمال خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: قرار بر این است طبق دستور وزیر نفت مالیات برارزش‌افزوده از جایگاه‌ها گرفته نشود تا با معافیت مالیاتی، جایگاه‌داران سی‌ان‌جی حقوق از دست رفته را بدست خواهند آورد.

 

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی کشور همچنین از مذاکره با بانکها برای اخذ تسهیلات برای توسعه جایگاه‌ها خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی شده تا تسهیلات از بانکها یا ازصندوق توسعه با اختصاص خط اعتباری برای توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی تخصیص داده شود.

 

دادرس در ادامه به شکل‌گیری مادر تخصصی شرکت‌های مادر بهره‌بردار اشاره کرد و گفت: در سال‌جاری با تصویب وزارت نفت و پیشنهاد انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی این کنسرسیوم در شش‌ماهه اول اجرایی می‌شود. تا براساس آن 10 تا 15 برند اصلی شرکت‌های بهره‌بردار و توانمند را در از نظر کمیت و کیفیت کالاهای تولیدی در دستور کار داشته باشیم

ارسال نظر