• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89022

سخنگوی شرکت ملی گاز خبر داد:

 افزایش 100 میلیون مترمکعبی مصرف گاز با کاهش دما/ دو ماه زودتر وارد فصل سرما شدیم

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان این موضوع که امسال دو ماه زودتر شاهد کاهش دما بودیم، اظهار داشت: پیش‌بینی میشود با کاهش دمای هوا مصرف گاز کشور با افزایش 100 میلیون مترمکعبی به 450 میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل ازخبرگزاری دانشجو، مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از افزایش میزان مصرف گاز خبر داد و گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در کشور را حدود 350 میلیون مترمکعب در روز است و پیش بینی می‌کنیم تا میانه هفته آینده با کاهش دمای هوا مصرف گاز کشور با افزایش 100 میلیون مترمکعبی به 450 میلیون مترمکعب در روز برسد که در این صورت فقط 150 میلیون مترمکعب با میزان تولید روزانه گاز کشور (600 میلیون مترمکعب در روز) فاصله خواهیم داشت.

 

وی افزود: سرمای زودرس آبان ماه ما در در وضعیتی قرار داد که سال گذشته در دی ماه تجربه کرده بودیم و میزان مصرف گاز نیز به همین مقدار افزایش پیدا کرد.


گفتنی است سازمان هواشناسی روز گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش دما بین 5 تا 10 درجه در  استانهای واقع در نیمه شمالی بویژه سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور رخ خواهد داد. بنابر این با ورود جریان‌های سرد به کشور و افت فشاز گاز احتمالی، ضرورت مصرف بهینه گاز از سوی مردم و مصرف‌کنندگان را دو چندان می‌شود.

ارسال نظر