• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88123

دبیر دومین کنفرانس منطقه‌ای سیرد اظهار کرد: ایران درحال حاضر شرایط عضو اصلی سیرد شدن را دارد و امیدواریم با رفع موانع و تحریم‌ها بتوانیم عضو اصلی این کنفرانس بین المللی بشویم.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، پرویز غیاث‌الدین در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس منطقه‌ای سیرد که صبح امروز در پژوهشگاه نیرو برگزار شد گفت: شرط بیان شده برای پیوستن به اعضای اصلی سیرد بدین صورت مطرح شده بود که ایران باید در سه سال حداقل ۴۵ مقاله پذیرفته شده داشته باشد. در حالی که در کنفرانس بین المللی سیرد در سال ۲۰۱۱،۳۰ مقاله پذیرفته شده و در سال ۲۰۱۳،۹۶ مقاله پذیرفته شده داشته ایم و مشکلی از نظر کمیت مقالات پذیرفته شده نداریم. وی با بیان این‌که برای عضو اصلی شدن سیرد فقط مشکل تحریم وجود دارد گفت: امیدواریم با رفع موانع بتوانیم عضو اصلی سیرد باشیم یکی از اجلاس‌های بین المللی این کنفرانس در تهران برگزار شود.

وی با اشاره به این‌که به دلیل اعمال تحریم‌ها و عدم امکان مبادله پولی ایران نتوانست در کنفرانس بین المللی ۲۰۱۳ استکهلم حضور پیدا کند گفت: ‌۹۶ مقاله پذیرفته شده با هماهنگی با برگزارکننده سیرد در کنفرانس دو روزه کنونی ارائه می‌شود.

دبیر دومین کنفرانس منطقه‌ای سیرد با اشاره به این‌که ایران در سال ۲۰۱۱ از نظر کمیت مقالات پذیرفته شده بین کشورهای دنیا رتبه پنجم و در سال ۲۰۱۳ رتبه نخست را داشته است گفت: در حال حاضر از نظر کمی در حوزه مقالات پذیرفته شده مشکلی نداریم و درصدد مقالات ایران بهترین کیفیت را داشته و قوی‌ترین مقالات باشند.

غیاث‌الدین تاکید کرد: ‌ در دومین کنفرانس منطقه ای سیرد که در روزهای بیست و چهارم بیست و پنجم دی ماه در تهران برگزار می‌شود ۳۲۰ مقاله دریافت که در نهایت ۱۱۰ مقاله پذیرفته شد.

ارسال نظر