• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88071

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد: واحد نمک‌زدایی میدان نفتی لب سفید در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود

به گزارشاقتصاد تایمزحمید بورد در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت طرح واحد نمک‌زدایی میدان نفتی لب سفید گفت: این پروژه در مرحله راه‌اندازی است و گروه‌های راه اندازی در حال فعالیت هستند تا این طرح در آینده نزدیک افتتاح شود.

وی با اشاره به این که کارخانه نمک‌زدایی میدان نفتی لب سفید نخستین کارخانه نمک زدایی است که در این میدان ساخته می شود گفت: ظرفیت فرآورش این واحد ۳۰ هزار بشکه در روز است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعتبار مصوب پروژه واحد نمک‌زدایی میدان نفتی لب سفید حدود ۲۳۵ میلیارد ریال است.

بورد با اشاره به این که این پروژه در منطقه سخت گذر و کوهستانی در شمال استان خوزستان در دست اجراست گفت: برای تسطیح کردن زمین مورد نظر ۱۳ ماه عملیات خاکریزی و خاکبرداری صورت گرفته است.

وی افزود: تجهیزات نصب شده این پروژه شامل دو دستگاه نمک گیر برقی(دیسالتر)، کوره‌های پیش گرم‌کن آب، مخازن تحت فشار مایعات هیدروکربوری، گاز، سوخت و آب، کوره‌های پیش گرمکن نفت غیر مستقیم و ساختمان‌ها و تاسیسات جانبی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: یکی از ویژگی‌های این پروژه ساخت تلمبه‌خانه تامین آب از سد دز است و ساخت ۱۸ کیلومتر خط لوله انتقال آب تا این کارخانه است.

ارسال نظر