• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88068

نخست وزیر هند گفت: با توجه به اینکه انتظار می‌رود این کشور تا سال ۲۰۲۰ به بزرگترین مصرف کننده نفت جهان شود، عرضه کافی انرژی با قیمت مناسب برای رشد اقتصادی هند سرنوشت‌ساز است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از روزنامه اکونومیک تایمز، با توجه به افزایش تقاضای انرژی در هند، مانموهان سینگ نخست وزیر این کشور از شرکت‌های نفتی داخلی و خارجی خواست که به حفاری در این کشور ادامه دهند. وی در کنفرانس پتروتک ۲۰۱۴ گفت: هند که در حال حاضر هفتمین تولیدکننده بزرگ انرژی جهان است، سالانه حدود ۲.۵ درصد انرژی جهان را تولید می‌کند و باید عرضه انرژی در این کشور طی دو دهه آینده سه تا چهار برابر شود.

سینگ با بیان اینکه هند به دنبال انرژی پاک و ارزان قیمت است گفت: ‌ عرضه کافی انرژی با قیمتهای مناسب برای رشد اقتصادی ما سرنوشت ساز است.

در شرایطی که هند در حال ترسیم چارچوب سیاسی خود برای پشتیبانی از رشد بالای اقتصادی است، توسعه بخش انرژی و توسعه‌ اکتشاف نفت و گاز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

با توجه به اینکه هند ۷۹ درصد نیاز نفت خود و نیمی از نیاز گازی خود را وارد می کند باید شکاف روز افزون بین عرضه و تقاضا در این زمینه کاهش پیدا کند.

نخست وزیر هند گفت: با توجه به این مسائل ما در حال تشویق شرکت‌های جهانی و داخلی به اکتشاف مناطق غنی از هیدروکربن در یک چارچوب با ثبات هستیم.

سینگ همچنین خواستار همکاری با شرکت‌های بزرگ جهانی برای دستیابی به تکنولوژی و تولید نفت و گاز از میادین دشوار شد.

وی افزود: دولت به دنبال انرژی است و طی ماهها گذشته تغییراتی در زمینه سیاست‌های انرژی اعمال شده است.

ارسال نظر