• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87386

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: دو سال دیگر کل بنزین مصرفی تهران به استاندارد یورو۵ ارتقا خواهد یافت.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، عباس کاظمی با اعلام این که طی سال های ۹۳ و ۹۴ کل بنزین مصرفی تهران مطابق با استاندارد یورو ۵ خواهد بود اظهار کرد: اما با توجه به تعداد خودروهای فعال در این شهر، توزیع بنزین یورو ۵ به تنهایی برای حذف آلاینده‌ها از هوای پایتخت کافی نیست.

معاون وزیر نفت گفت: با وجود کاهش آلاینده‌ها از بنزین و سایر سوخت‌ها حجم آلایندگی هوا به تناسب افزایش تعداد خودروها هر روز افزایش خواهد یافت. بنابراین با انداختن تمامی تقصیر آلودگی هوا بر گردن سوخت تولیدی در واقع از دستیابی به یک راهکار جامع برای حل این معضل زیست محیطی و بهداشتی غافل خواهیم ماند.

وی با اشاره به ماهیت سوخت‌های فسیلی و گاز و روند افزایشی تعداد خودروها، جایگزینی انرژی برق به جای سوخت‌های رایج را مهمترین راهکار کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: همچنین استقرار دولت الکترونیک به منظور کاهش سفرهای درون شهری نقش موثری در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

براساس این گزارش، بعد از آغاز توزیع سوخت یورو۴ در شهر اراک قرار است توزیع بنزین یورو۴ در دو کلان شهر تهران و کرج نیز تا آخر این ماه آغازشود.

در حال حاضر ۲۲ تا ۲۴ جایگاه عرضه سوخت در پایتخت بنزین یورو ۴ توزیع می‌کنند که طبق برنامه و براساس امکانات موجود تعداد جایگاه‌های عرضه کننده سوخت با استانداردهای روز دنیا در تهران افزایش خواهد یافت.

بعد از این سه کلان شهر اولویت توزیع سوخت یورو ۴ با کلانشهرهای اهواز، اصفهان و تبریز و در مرحله‌ آخر نوبت کلانشهرهای مشهد و شیراز است.

ارسال نظر