• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87373

درحالی که گفته می‌شود کارفرما هزینه‌ حقوق کارگران اخراج شده فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی را به شرکت پیمانکار پرداخته است اما این کارگران همچنان منتظر پرداخت حقوق معوق خود هستند.

به گزارشاقتصاد تایمزیک کارگر فعال در توسعه فاز ۱۳ پارس‌جنوبی در تماس با ایسنا، ‌ با اعلام این ادعا که حقوق سه ماه از کارگران اخراج شده شرکت پیمانکاری " آذرخاک " فعال در طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی پرداخت نشده است گفت: این در حالیست که کارفرما به کارگران معترض اعلام کرده است که بابت حقوق این افراد ۶ تا ۷ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

رسول رحیمی با اشاره به این که دادستانی استان بوشهر به شرکت آذرخاک مهلتی یک ماهه داد تا با فروش اموال شرکت بدهی خود را به کارگران مورد نظر پرداخت کند مدعی شد: متاسفانه مهلت داده شده به مسوولان این شرکت به پایان رسیده اما هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

رحیمی تعداد کارگران طلبکار را ۱۵۰ نفر برشمرد و گفت: حقوق ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و قسمتی از مهر ماه این افراد که ماهانه بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است بعد از گذشت چهار تا پنج ماه از اخراج‌شان هنوز پرداخت نشده است.

به گفته این کارگر، شرکت آذرخاک یکی از زیر مجموعه‌های شرکت پتروپایدار ایرانیان که در بخش لوله گذاری فعالیت می‌کند، چندی پیش از طرح توسعه فاز ۱۳ خلع ید شده است و با توجه به این موضوع هیچ تضمینی برای پرداخت حقوق معوق کارگران اخراج این شرکت که قرارداد را سفید امضا کرده‌اند وجود ندارد.

براساس این گزارش، ‌ پیش از این نیز برخی از کارگران فعال در فاز ۱۳ به دلیل پرداخت نشدن حقوق‌شان اقدام به تجمع اعتراضی کردند اما مسوولان مربوطه وعده دادند که حقوق آن‌ها به زودی پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر