• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86918

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که فرایندهای مالی و عملیاتی در پارس جنوبی تغییر خواهد کرد گفت: از این پس بر اساس پیشرفت فازهای پارس جنوبی به پیمانکاران پول پرداخت می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، رکن الدین جوادی در بازدید دیروز خود از طرح‌های جدید پارس جنوبی گفت: اعتبار لازم برای توسعه بخش‌های مختلف فازهای پارس جنوبی متناسب با پیشرفت پروژه و سطح پیش‌بینی شده برنامه اجرایی توسعه طرح‌ها تامین می شود.

وی اعلام کرد: براساس برنامه جدید شرکت ملی نفت هرگونه اعطای بودجه و اعتبارات لازم متناسب با ارائه صورت وضعیت و گزارش پیشرفت پروژه و تایید آن از سوی کارفرما صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر نفت اظهار کرد: با اصلاح فرایندهای مالی و عملیاتی شاهد دستاوردهای بیشتری از اجرای برنامه‌های راهبردی جدید خواهیم بود.

وی تاکید کرد: همچنین باید پیشرفت بخش های خشکی و دریای فازهای پارس جنوبی به صورت همزمان و متناسب با یکدیگر انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جریان این بازدید در جمع مجریان و پیمانکاران فازهای ١٣، ١۴، ١٩، ٢٠ و ٢١ میدان مشترک پارس جنوبی حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت پشرفت این فازها در بخش خشکی و دریا قرار گرفت.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، همزمان با توسعه فازهای دارای اولویت پارس جنوبی - فازهای ١٢، ١٥ و ١۶، ١٧ و ١٨ پارس جنوبی - توسعه دیگر فازهای پارس جنوبی موسوم به فازهای جدید - فازهای ۱۳، ‌۱۴، ‌۱۹،۲۰ و ۲۱ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی - نیز در دست انجام است.

معاون وزیر نفت همچنین از تاسیسات میترینگ پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه با هدف بررسی روند صادرات این فرآورده استرتژیک بازدید کرد و در جریان آخرین گزارش شرایط فنی و عملیاتی و فرآیندهای ورود، اندازه گیری و بارگیری میعانات گازی پار س جنوبی قرار گرفت.

میعانات گازی پارس جنوبی از فازهای ١ تا ١٠ به وسیله خطوط لوله ارسال و پس از عبور از سیستم های اندازه گیری خودکار، به دو گوی شناور در ساحل پارس جنوبی منتقل می شود.

ارسال نظر