• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86360

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه وزارت نفت روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت مازوت به نیروگاه‌های برق عرضه می‌کند، گفت: هیچ نیروگاهی به دلیل کمبود سوخت از مدار تولید خارج نشده است.

به گزارشاقتصاد تایمزهمایون حائری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود برخی از نیروگاه‌های برق به دلیل کمبود سوخت از مدار خارج شده‌اند، افزود: به هیچ وجه اینطور نیست و نیروگاه‌های برق کشور بدون هیچ مشکلی تولید برق خود را انجام می دهند.

* افت فشار گاز نیروگاه‌ها به دلیل سرما و افزایش مصرف

وی ادامه داد: اگر چه در حال حاضر به دلیل سرمای زیاد و مصرف بالای گاز، نیروگاه‌های کشور دچار افت فشار گاز شده‌اند، اما این افت فشار گاز باعثنشده که نیروگاهی از مدار تولید برق خارج شود.

مدیرعامل توانیر اضافه کرد: به دلیل مصرف بالای گاز در کشور وزارت نفت و شرکت فرآورده‌های نفتی با تمام توان روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت مازوت به جای سوخت گاز به نیروگاه‌های کشور عرضه می‌کند.

*وزیر نیرو به قول خود برای تجدید نظر در خصوص انشعاب برق عمل می کند

حائری در پاسخ به این سوال که وزیر نیرو در مجلس قول داده تا در خصوص انشعاب برق تجدید‌نظر کند آیا اتفاقی در این خصوص رخ داده یا خیر اظهار داشت: اگر وزیر نیرو قول داده‌اند که در خصوص انشعاب برق تجدید‌نظر خواهد شد، قطعا این کار صورت می گیرد.

براساس این گزارش، پس از اینکه قیمت انشعاب برق توسط وزارت نیرو ۴ برابر افزایش یافت مجلس به این موضوع واکنش نشان داد و چیت‌چیان وزیر نیرو را به مجلس فراخواند.

چیت‌چیان در صحن علنی مجلس قول داد تا در خصوص افزایش انشعاب برق تجدید‌نظر کند، اما ظاهرا تا وزیر نیرو بخواهد در این خصوص تجدید‌نظری صورت دهد سال به پایان رسیده و تعطیلات عید نوروز باعثخواهد شد عملا این قول و وعده به فراموشی سپرده شود.

ارسال نظر