• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84709

وزارت امور خارجه ترکیه پس از اعلام اخباری مبنی بر امضای قرارداد نفتی بین ترکیه و کردستان عراق اعلام کرد که ترکیه و منطقه خودمختار کردستان هنوز به طور کامل قراردادهای انرژی را نهایی نکرده اند وآنکارا به دنبال همکاری بغداد در این زمینه است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از رویترز، منابع آگاه پیشتر به خبرگزاری رویترز گفته بودند که ترکیه و منطقه خودمختار کردستان عراق یک قرارداد چندین میلیارد دلاری در زمینه انرژی را این هفته امضا کردند که به تبدیل منطقه کردستان به یک قدرت نفت و گاز کمک می‌کند که این امر باعثعصبانیت دولت مرکزی عراق شد.

در پی این اخبار وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان سفر نشیروان بارزانی نخست وزیر منطقه خودمختار کردستان عراق به آنکار در ۲۷ نوامبر ترکیه و کردستان در خصوص برخی قراردادهای تجاری که مطابق با قانون اساسی عراق است به توافق رسیدند که از‌ آن جمله می توان به همکاری با این منطقه در زمینه انرژی اشاره کرد.

وزارت خارجه ترکیه افزود: روند این قراردادها هنوز تکمیل نشده است. تمایل ما و انتخاب ما این است که این مسئله در یک چارچوب سه جانبه پیش ببریم و این مسئله را طوری نهایی کنیم که به نفع منافع مشترک مردم باشد.

ارسال نظر