• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84708

سومین همایش کاربران واحدهای سیکل ترکیبی و گازی V۹۴.۲با هدف هم‌اندیشی و بررسی مسائل و تجربیات موجود در زمینه بهره‌برداری از این نوع واحدهای گازی در روزهای دوازدهم تا چهاردهم آذر ماه ۹۲ در نیروگاه پرند برگزار خواهد شد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، این همایش با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از واحدهای توربین گازی V۹۴.۲ در کشور، به میزبانی شرکت تولید برق پرند مپنا، شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا و با همکاری انجمن صنفی کارفرمایی نیروگاه های کشور برگزار می‌شود. محورهای سومین همایش کاربران واحدهای سیکل ترکیبی و گازی V۹۴.۲شامل بررسی و تحلیل مشکلات بهره‌برداری و تعمیر و نگهداری واحدهای V۹۴.۲، بهینه‌سازی، ارتقا(up - grading) و افزایش توان و راندمان نیروگاه، افزایش عمر مفید واحدهای نیروگاهی(LTE: Life –Time - Extension)، بازسازی قطعات واحدهای گازی و سیکل ترکیبی، تحلیل حوادثنیروگاهی(Fact Finding) و تازه‌های قابل ارائه در واحدهای گازی و سیکل ترکیبی می‌شود.

نخستین دوره همایش کاربران واحدهای V۹۴.۲ با حضور مدیران و کارشناسان صنعت برق در آذرماه سال ۹۰ در نیروگاه شهدای پاکدشت(سیکل ترکیبی دماوند) با هدف انتقال تجارب بهره‌برداری، کمتر شدن خطرات و اشتباهات و بهینه شدن بهره‌برداری برگزار شد و پیشنهاد ایجاد یک انبار استراتژیک جهت واحدهای V۹۴.۲ با توجه به کثرت این واحدها در کشور و وضعیت خاص کنونی ارائه شد.

همچنین دومین همایش کاربران واحدهای سیکل ترکیبی V۹۴.۲ نیز در روزهای ۲۶ و ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۱ در محل نیروگاه شهدای پاکدشت(سیکل ترکیبی دماوند) برگزار شد که بخش‌های ارائه مقالات، پرسش و پاسخ میان کاربران و پرسش و پاسخ کاربران با سازندگان را دربر داشت. در آن هنگام علاوه بر نشست‌های پرسش و پاسخ و ارائه مقالات در حوزه واحدهای V۹۴.۲، نمایشگاه جانبی نیز برگزار شد.

ارسال نظر