• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84072

قائم‌مقام وزیر نیرو:

افزایش قیمت آب فعلا متوقف است / ۷هزارمیلیارد تومان بدهی آبی داریم

اقتصادتایمز: قائم مقام وزیر نیرو از بدهی ۷ هزارمیلیاردتومانی در بخش آب و آبفا خبر داد و گفت: با وجود عدم اجرای افزایش ۳۸ درصدی قیمت حامل های انرژی از جمله آب در سال جاری، هم اکنون منتظر بررسی های بیشتر دولت در اینباره هستیم.

قائم مقام وزیر نیرو از بدهی ۷ هزارمیلیاردتومانی در بخش آب و آبفا خبر داد و گفت: با وجود عدم اجرای افزایش ۳۸ درصدی قیمت حامل های انرژی از جمله آب در سال جاری، هم اکنون منتظر بررسی های بیشتر دولت در اینباره هستیم.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از مهر، ستار محمودی از بدهی ۲ هزارمیلیاردتومانی در پروژه های آبی کشور خبر داد و گفت: همچنین ۵ هزارمیلیارد تومان نیز در بخش آب و فاضلاب بدهی وجود دارد که در مجموع ۷ هزارمیلیاردتومان بدهی باید در این بخش تعیین تکلیف شود.

قائم مقام وزیر نیرو درباره وضعیت افزایش قیمت آب اظهارداشت: هم اکنون مشترکان آب کشور تنها ۳۰ درصد هزینه تمام شده آب را می پردازند و این میزان در برخی مصارف مانند کشاورزی تنها ۷ درصد است.

محمودی با تاکید بر اینکه به دولت در قانون بودجه سال جاری اجازه افزایش ۳۸ درصدی قیمت حامل های انرژی داده شده است افزود: با این وجود، تاکنون این افزایش به اجرا گذاشته نشد و هم اکنون دخل و خرج آب و برق بسیار پُرنوسان است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو خاطرنشان کرد: ما منتظر بررسی های بیشتری درباره قیمت آب هستیم و حتی اعمال افزایش ۳۸ درصدی نیز عدد کوچکی است و امکان ترمیم شکاف هزینه های تولید آب و دریافتی آن را نمی دهد.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد ۷۲ درصد از مشترکین آب خانگی در هر دوره مبالغی کمتر از ۳۸۰۰ تومان پرداخت می کنند و این مبلغ برای ۲۱ درصد از مشترکان نیز کمتر از هزارتومان است.

ارسال نظر