• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83072

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی برق همزمان با نهمین نمایشگاه بین المللی آب صبح امروز آغاز به کار کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، وزیر نیرو با اشاره به این که صنعت آب و برق، صنایع رشدکننده هستند گفت: موتور محرک رشد این صنایع افزایش جمعیت، توسعه اقتصادی کشور و انتظار کیفیت بالاتر در ارائه خدمات آب و برق است.

حمید چیت‌چیان با اشاره به پیوستن سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک جدید برق و یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک آب گفت: مصرف برق و آب سالانه به ترتیب شش و پنج درصد رشد دارد و رشد خدمات جمع‌آوری فاضلاب نیز ۳.۵ درصد در سال است.

وی با بیان این‌که در برنامه پنجم سالانه دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب بر حجم استحصال آب افزوده می‌شود، گفت: ‌ شبکه‌های مدرن آبیاری و زهکشی سالانه ۷۵ هزار هکتار توسعه پیدا می‌کنند و این صنعت کاملا پویا شده است.

وزیر نیرو تصریح کرد: با درک اهمیت موضوع به توسعه شرکت‌ها و موسساتی که پشتیبانی آب و برق را بر عهده دارند توجه جدی می‌شود و از جمله برنامه‌هایی که در حال پیگیری است شامل حمایت از بخش خصوصی، واگذاری نیروگاه‌ها و شرکت‌های توزیع برق در چارچوب قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، توسعه رقابت بین شرکت‌های ارائه خدمات و ظرفیت سازی های جدید در حال انجام است.

چیت‌چیان تصریح کرد: از تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه‌گذار برای تجاری سازی نتایج تحقیقات، تولید انبوه آن‌ها و ایجاد بازار حمایت جدی می شود و حمایت از صادرات نیز برنامه‌ای است که وزارت نیرو به صورت جدی آن را دنبال می کند.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین نمایشگاه برق و نهمین نمایشگاه آب به طور همزمان از امروز آغاز به کار کرد و تا چهار روز آینده ادامه دارد؛ ۶۰۰ شرکت کننده داخلی و خارجی در نمایشگاه مشارکت دارند که شامل ۷۷ شرکت خارجی از جمله چین، ترکیه، کره جنوبی، اتریش، آلمان، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، هند، دانمارک، هلند، لهستان، بلژیک، استرالیا و ایالت متحده می‌شود.

همچنین در حاشیه برگزاری نمایشگاه یک هم اندیشی با محور توسعه صادرات صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر