• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82267

مدیر عامل شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران:

اقتصادتایمز: مدیرعامل شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران با بیان اینکه متوسط آب‌بها برای هر نفر در شرکت ماهانه ۱۹۰۰ تومان است گفت: شهرقدس اولین شهری است که هم تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شده و هم بخش اعظمی از شبکه فاضلاب آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران با بیان اینکه متوسط آب‌بها برای هر نفر در شرکت ماهانه ۱۹۰۰ تومان است گفت: شهرقدس اولین شهری است که هم تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شده و هم بخش اعظمی از شبکه فاضلاب آن اجرا شده است.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب تهران، اعضای شورای شهر و شهردار شهرقدس ضمن بازید از مراحل اجرایی پروژه‌های آب و فاضلاب این شهر، با مدیران شرکت آبفای غرب تهران نیز دیدار کردند.

حبیب الله براتی در این جلسه با بیان اینکه شهر قدس در بخش فاضلاب در بین ۱۳ منطقه غرب تهران از همه جلوتر است، اظهار داشت: شهر قدس دارای پیچیدگی‌های خاصی است؛ به طور مثال، در زیرساخت‌های شهری دارای کمبودهایی است، اما در بعضی از زمینه‌ها مانند فاضلاب از شهرهای غرب تهران جلوتر است.

وی ادامه داد: شهرقدس اولین شهری است که در حوزه تحت پوشش ما، هم تصفیه‌خانه فاضلاب اش ساخته شده و همچنین بخش اعظمی از شبکه فاضلاب آن اجرا شده است.

براتی گفت: البته بیش از ۵۰ درصد شبکه فاضلاب این شهر باقی مانده است که می‌توانیم با همکاری شورای شهر و شهرداری این شهر در بخش فاضلاب اقدامات بزرگتر و موثرتری انجام دهیم.

وی اضافه کرد: برنامه‌ای که برای امسال برای شبکه فاضلاب این شهر پیش بینی شده بود ۲۰ کیلومتر بود که ۷ کیلومتر آن تاکنون ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران به مقایسه شاخص‌های متوسط آب بهای این شرکت و شهرقدس پرداخت و ابراز داشت: متوسط آب‌بها برای هر نفر در شرکت ماهانه ۱۹۰۰ تومان، اما این درحالی است که برای شهر قدس ۱۴۰۰ تومان است.

وی افزود: متوسط آب بهای خانگی شرکت ما ماهانه ۹۱۰۰ تومان است و این مبلغ در شهرقدس ۷ هزار تومان است که در بین ۴ شهرستان تحت پوشش ما شهرقدس کمترین متوسط آب بهای خانگی را داراست.

براتی گفت: گاهی در برنامه ریزی‌های شرکت ما با شهرداری تداخل پیش می‌آمد، اما با این وجود، شورای شهر و شهردار قبلی با ما همکاری می‌کردند.

وی تاکید کرد: امیدوارم که بتوانیم با همکاری و همفکری با یکدیگر به آبادانی این شهر کمک کنیم.

*تصفیه خانه شهرقدس جزء مدرن‌ترین تصفیه خانه‌هاست

معاون فنی و مهندسی شرکت آب و فاضلاب غرب تهران نیز در این جلسه گفت: امسال برای بخش فاضلاب این شهر ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تقاضای اعتبار ملی کرده‌ایم که ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این اعتبار را گرفته‌ایم.

علیرضا کارگری اظهار داشت: ما برنامه طرح توسعه تصفیه خانه شهرقدس برای سال ۱۳۹۳ را از محل BOT(بی او تی) مدنظر داریم.

کارگری گفت: طرح فاضلاب شهرقدس بعد از تهران، دومین رتبه در استان را دارد. تصفیه خانه این شهر جزو مدرن‌ترین تصفیه خانه‌هاست و نیترات، فسفات و آلاینده‌های دیگر حذف می‌شود.

وی افزود: مطالعات شبکه فاضلاب برای شهرقدس از سال ۸۳ شروع و از سال ۸۵ کار اجرایی آن انجام شد و اگر جمعیت شهر تا سال ۱۴۱۰ به ۵۷۰ هزار نفر برسد، این تصفیه خانه می تواند جوابگوی این جمعیت باشد.

ارسال نظر