• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91661

پزشکیان:

سیستم‌های دقیق برای برخورد با اخلال‌گران اقتصادی لازم است/ مجلس ورود کند

نایب‌رئیس مجلس بر وجود سیستم‌های دقیق برای برخورد با اخلال‌گران اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش آزانس خبری اقتصادتایمز، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره لزوم برخورد با اخلال‌گران اقتصادی اظهار داشت: برخورد با اخلال‌گران نیاز به اطلاعات دقیق دارد.

وی افزود: ما نباید در این حوزه بخواهیم تسویه‌حساب کنیم؛ چراکه گاهی بسیاری از این فضاها در قالب تسویه‌حساب است، لذا نباید این‌گونه باشد.

نایب رئیس مجلس همچنین تصریح کرد: بسیاری از مواقع فضاهای برخورد با متخلفان به جوی برای تسویه‌حساب تبدیل می‌شود، به عنوان مثال به فردی که با او دشمنی داریم می‌گوییم با یک جرم باید با او برخورد شود.

پزشکیان با تأکید بر وجود سیستم‌های دقیق برای برخورد با اخلال‌گران اقتصادی عنوان کرد: باید یکسری سیستم‌های دقیق اطلاعاتی بر مبنای سیاست‌های درست وجود داشته باشد و در این صورت است که در راستای برخورد با اخلال‌گران موفق خواهیم بود و در همین رابطه می‌توانیم درست تصمیم بگیریم.

وی یادآور شد: ما که نمی‌توانیم سطحی تصمیم بگیریم یا مثلاً بگوییم فلانی احتکار کرده یا چرا سکه خریده است. حال سؤال من این است چه کسی سکه را فروخته است؟ باید مالیات بگذاریم، بنابراین تصمیم‌های ما نباید باعث این مسائل شده و چوبش را دیگران بخورند.

نایب رئیس مجلس در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: مجلس هم باید در این مسئله آن جایی که تصمیم گرفته بپذیرد و در جایی هم که لازم است ورود کند.

 

ارسال نظر