• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91164

۸۳ درصد تسهیلات مسکن مهر در دولت قبل تامین شد، ۱۷ درصد در دولت یازدهم

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت قبل ۸۳ درصد تسهیلات مسکن مهر را تامین کرد، گفت: در دولت یازدهم ۱۷ درصد تسهیلات مسکن مهر پرداخت شده است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز،  احمد اصغری مهرآبادی در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه میزان پیشرفت فیزیکی مسکن مهر چقدر است، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های دارای متقاضی مسکن مهر که 2 میلیون و 62 هزار واحد است، 96.3 درصد است.

وی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر اینکه چه میزان از تسهیلات مسکن در دولت قبل  توسط دولت قبل تامین شد، گفت: حدود 83 درصد تسهیلات مسکن مهر توسط دولت قبل تامین شد و در دولت یازدهم 17 درصد تسهیلات پرداخت شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر اینکه تاکنون چه میزان از آورده متقاضیان صرف پروژه‌های مسکن مهر شده است، گفت: در این زمینه آماری ندارم.

مهرآبادی در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه هم‌اکنون برای 2 میلیون و 62 هزار واحد مسکن متقاضی داریم، یادآور شد: پروژه‌های زیادی از واحد‌های مسکن مهر بدون متقاضی بود اما سال 91 که قیمت‌ها افزایش یافت، شانس آوردیم و مردم برای واحدهای فاقد متقاضی هجوم آوردند.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم 820 هزار واحد افتتاح شده از تحویل 850 هزار واحد مسکن مهر طی 4 سال اخیر خبر داد و افزود: بخشی از این واحدها، واحدهایی است که در دولت قبل افتتاح شده بود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به اینکه 835 هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده در پاسخ به پرسش تسنیم، در خصوص میزان وصولی‌های تسهیلات مسکن مهر اظهار کرد: در دولت قبل 1681 میلیارد تومان وصولی تسهیلات مسکن بود که در دولت یازدهم، 11 هزار و 282 میلیارد تومان وصولی داشته‌ایم تاکنون تقریبا 17 هزار میلیارد تسهیلات مسکن مهر توسط متقاضیان پرداخت شده است.

مهرآبادی همچنین قیمت نهایی هر متر مربع واحدهای مسکن مهر را 300 تا 700 هزار تومان اعلام کرد.

 

ارسال نظر