• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91064

رویترز اعلام کرد:

افزایش قیمت طلا به بیشترین میزان ۳ ماه گذشته با ناامنی‌های سیاسی در جهان

رویترز اعلام کرد: به دلیل ناامنی‌های سیاسی در جهان سرمایه‌گذاران طلا را امن‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری می‌دانند که باعث شد قیمت فلز زرد امروز به بیشترین میزان ۳ ماه گذشته برسد و هر اونس از این فلز ۱۲۴۹ دلار معامله شود.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا به بیشترین میزان 3 ماه گذشته رسید.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد: دلیل افزایش قیمت طلا، ناامنی‌های سیاسی در جهان است که به نوعی خرید طلا را برای سرمایه‌گذاران امن‌تر کرده است.

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا در هر اونس به 1249 دلار رسید. همچنین صندوق پشتیبانی طلا (SPDR) ششمین جلسه افزایشی خود را تکرار کرد.

قیمت امروز طلا نسبت به یک ماه گذشته 54 دلار و 10 سنت و نسبت به یک سال گذشته 44 دلار و 60 سنت با افزایش همراه بود.

قیمت امروز فلز زرد در کمترین زمان به قیمت 1239 دلار و در بیشترین زمان به قیمت 1243 دلار و 10 سنت معامله شد.قیمت جهانی طلا در لحظه انتشار این خبر 1241 دلار و 40 سنت است. 

همچنین در گروه سایر فلزات گرانبها هم پلاتینوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب یک دلار و 5 دلار را تجربه کردند. نقره و رادیوم نسبت به روز گذشته ثابت بودند.

به گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران همچنین نگران واکنش بازار به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیز هستند.

مارین لی‌پن که پیشتاز رقابت‌های انتخاباتی است قول داده که فرانسه را از منطقه یورو خارج کند و همه‌پرسی‌ برای عضویت در اتحادیه اروپا انجام دهد.

همچنین ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا دستور داده که سفر 7 کشور از جمله ایران به آمریکا لغو شود. اگرچه این دستور از سوی قاضی در این کشور معلق مانده اما سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند.

از سوی دیگر افزایش خصومت‌ها در اوکراین و همچنین وام‌های یونان، انتخابات فرانسه و نیز اظهارنظرهای آمریکایی‌ها نسبت به ایران تاحدودی باعث شده سرمایه‌گذاران به سمت فلز زرد بروند که از نظر آنها حاشیه امنی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر