• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90299

با افزایش رقابت میان گوگل و آلفابت به عنوان شرکت مادرتخصصی آن از یکسو و اوبر ارائه دهنده خدمات کرایه تاکسی آنلاین، مدیران آلفابت از اوبر استعفا دادند.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از بیزینس اینسایدر، دیوید دروموند از مدیران اجرایی آلفابت که جز هیات مدیره Uber  Technologies است از سه سال قبل در این سمت فعالیت داشته است. اما به تازگی ترجیح داده تنها در آلفابت به فعالیت بپردازد.

کارشناسان معتقدند این تحول نشانگر افزایش تداخل فعالیت های دو شرکت و تبدیل آنها به رقبایی برای یکدیگر است. دروموند در سال 2013 به اوبر پیوست. این امر همزمان با سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری شرکت GV بود که بازوی سرمایه گذاری فعلی آلفابت محسوب می شود.

دروموند خود با ارسال متنی برای خبرگزاری رویترز، علت این استعفا را تداخل کاری آلفابت و اوبر دانسته است. به نوشته وی دو طرف تا به حال همکاری صمیمانه ای با یکدیگر داشته اند و GV کماکان به سرمایه گذاری در اوبر مشتاق بوده و گوگل نیز همکاری های خود با اوبر را ادامه می دهد.

دروموند از سال 2002 به گوگل پیوست و معاون ارشد توسعه فعالیت های حرفه ای آلفابت محسوب می شود. پیش از این برخی منابع هم از احتمال اخراج دروموند از هیات مدیره اوبر خبر داده بودند.

ارسال نظر