• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90114

گوگل که با ابداع سیستم عامل اندروید دنیای تلفن همراه را تسخیر کرده و با عرضه کروم این مفهوم را تا حدی متحول کرد حالا بی سروصدا در حال طراحی سیستم عامل تازه ای موسوم به Fuchsia است.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از تک رادار، اولین بار محققان با بررسی برخی کدهای منتشر شده در سایت GitHub متوجه تلاش برای طراحی یک سیستم عامل جدید توسط گوگل شدند.

این سیستم عامل بر خلاف کروم و اندروید مبتنی بر لینوکس نخواهد بود و گوگل قصد دارد Fuchsia را به گونه ای طراحی کند که بر روی وسایل متنوع در ابعاد، اندازه ها و مقیاس های مختلف قابل اجرا باشد. بنابراین می توان حدس زد Fuchsia سیستم عاملی است که بر روی ترموستات های هوشمند، داشبورد خودروها و پوشیدنی های هوشمند نصب خواهد شد.

بنابراین Fuchsia سیستم عاملی برای عصر اینترنت اشیا است و نکته جالب آن است که سیستم عامل یاد شده با رایانه ها و گوشی های هوشمند هم سازگاری دارد و در عمل یک سیستم عامل همه فن حریف خواهد بود.

بررسی کدهای طراحی این سیستم عامل از امنیت بالا و قابلیت های گرافیکی خاص آن خبر می دهد. البته گوگل هنوز به طور رسمی در این زمینه اظهارنظر نکرده است. برخی کارشناسان طراحی این سیستم عامل را تلاشی برای ادغام کارکردهای کروم و آندروید دانسته اند و مشخص نیست بعد از عرضه Fuchsia دو سیستم عامل یاد شده بازنشسته می شوند یا خیر.

ارسال نظر