• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90110

تازه‌های دنیای فناوری

گروهی از دانشجویان دکتری دانشگاه ام آی تی با همکاری محققان شرکت مایکروسافت پوشیدنی جدیدی برای کنترل گوشی های همراه از راه دور ابداع کرده اند.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از ورج، اختراع این گروه یک تاتوی موقت است که با هک کردن آن بر روی پوست بدن می توان هم گوشی ها را کنترل کرد و هم با استفاده از فناوری ان اف سی داده های مختلف را به اشتراک گذاشت.

فناوری یاد شده DuoSkin نام دارد و با استفاده از آن می توان مدارهای الکتریکی را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی طراحی کرد و سپس این مدارها را در قالب تاتو بر روی پوست بدن چسباند. تعاملی بودن این مدارها راه را برای کنترل گوشی ها از راه دور و بدون لمس آنها هموار می کند.

این برچسب های الکتریکی می توانند سه کارکرد داشته باشند تبدیل پوست به ابزار کنترل محصولات برقی، تغییر رنگ بر حسب دمای پوست و استخراج داده از داخل آن. در یک مورد دانشجویان با نصب ال ای دی در تاتوهای یاد شده آن را به نمایشگری با رنگ های متغییر مبدل کردند.

این اولین بار نیست که برای طراحی برچسب های پوستی هوشمند تلاش می شود. در سال 2010 یکی از دانشجویان دانشگاه کارنگی ملون با همکاری محققان مایکروسافت محصولی به نام اسکین پوت ابداع کرد که کارکردهای کنترلی مشابهی را برای مچ دست انسان ایجاد می کرد. با استفاده از این ابزار تغییر رنگ دست، باز و بسته کردن قفل درها و ... ممکن بود.

ارسال نظر