• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90001

تازه‌های دنیای فناوری

روزنامه واشنگتن پست از یک گروه بزرگ و تخصصی برای پوشش اخبار المپیک استفاده کرده که در بین آنها تعدادی ربات هم مشاهده می‌شوند.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از ری کد، ربات های واشنگتن پست از نرم افزاری اختصاصی برای تولید خودکار صدها گزارش خبری به طور آنی در مورد المپیک استفاده می کنند. قرار است اولین مجموعه از این اخبار که انسان‌ها در نگارش انها دخالت نداشته اند از فردا در وب سایت این روزنامه چاپ شود. این اخبار در حساب کاربری توییتر این روزنامه هم منعکس می شود.

این امر نشانگر تحولی تازه در زمینه استفاده از هوش مصنوعی برای خلق سریع اخبار ساده ولی مهم برای جلب نظر مخاطبان و کاربران است. زیرا نگارش خبر در مورد تعداد مدال های کسب شده، موفقیت های هر تیم و اخباری از این دست نیازمند هوش فراوان نیست و با توجه به قالب ساده این خبرها ربات ها هم می توانند از عهده این کار برآیند.

جرمی گیلبرت که ریاست طرح های دیجیتال این روزنامه را بر عهده دارد می گوید این کار به معنای کنار گذاشتن روزنامه نگاران نیست. بلکه از این پس از انسان ها برای نگارش اخبار و گزارش های جذاب تر و پیچیده تر استفاده خواهد شد.

برای طراحی نرم افزار مذکور از یک گروه سه نفره از مهندسان به طور تمام وقت استفاده شده و چند تحلیلگر محصول دیگر هم به طور نیمه وقت بر روی طرح مذکور کار کرده اند. همچنین چهار تا پنج کارمند خبر روزنامه مذکور هم در تکمیل روند طراحی این نرم افزار دخالت داشته اند.

واشنگتن پست اولین نشریه ای نیست که دست به چنین اقدامی زده و Narrative Science و خبرگزاری آسوشیتدپرس هم در حال اجرای طرح های مشابهی در این زمینه هستند.

ارسال نظر