• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86935

نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی‌سازی ایران با عنوان CloudTech طی روزهای ۶ و ۷ بهمن ماه ۹۲ در مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، CloudTech با شعار " رایانش ابری، زیرساخت توسعه " و با هدف فرهنگ‌سازی کلان و بسترسازی تخصصی در کشور در حوزه رایانش ابری برگزار خواهد شد.

بررسی راهکارها و دستاوردهای نوین در عرصه ذخیره سازی و پردازش اطلاعات، مورد کاوی و ارائه مدلهای موفق بین المللی و نمونه های موفق ملی، انتقال تجربیات در خصوص تکنولوژیهای مجازی سازی و فناوری ابری ایران، بررسی امکان استفاده از فناوری ابری در صنعت و دولت الکترونیک و مدلهای آن، عرضه آخرین دستاوردها و دانش فنی در قالب نمایشگاه تخصصی، ایجاد بستری برای ورود نیروهای جوان به حوزه فناوریهای ابری و معرفی شرکتهای برتر در حوزه فناوری ابری در کشور از دیگر اهداف برگزاری این رویداد جامع است.

خیام عسگری - دبیر ارشد اجرایی این رویداد - تصریح کرد: این رویداد با دعوت از برجسته‌ترین استادان از دانشگاه‌های معتبر کشور و همچنین دانش‌آموختگان ایرانی دانشگاه‌های تراز اول جهان، کلیه مباحثمقدماتی تا پیشرفته رایانش ابری را با رعایت استانداردهای بین‌المللی در حوزه های مدیریتی و مهندسی پوشش خواهد داد. سخنرانانی از برخی کشورهای جهان در این رویداد حضور یافته و تجربیات خود را به مخاطبان ارائه می کنند.

وی محورها و موضوعات اصلی این رویداد را اینگونه برشمرد: آینده رایانش ابری در جهان و ایران، معرفی پیشگامان رایانش ابری و بررسی مدل های موفق، استفاده از رایانش ابری در ارائه خدمات دولتی و بهبود صنعت، استراتژی مهاجرت به رایانش ابری در سازمان ها، آشنایی با انواع تکنولوژیهای مجازی سازی و راه اندازی آنها، مدیریت فناوری ابری و امنیت اطلاعات در ابرها.

عسگری گفت: نمایشگاه CloudTech که در آن شرکت‌های ارائه‌دهنده محصولات و خدمات در زمینه رایانش ابری و فعالان حوزه های مرتبط به معرفی آخرین دستاوردهای خود میپردازند همزمان با این رویداد برپا خواهد شد.

این رویداد جامع برای نخستین بار در ایران با همکاری سازمانهای دولتی و دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار می شود.

وب‌سایت رویداد در آدرس اینترنتی: http: / / cloud - tech. irدر دسترس علاقه مندان است.

ارسال نظر