• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86354

مدیر توسعه بازار یک شرکت امنیتی روسی به برنامه امنیتی که این شرکت مختص هر سازمان تولید می‌کند اشاره کرد و گفت: امنیت اطلاعات سازمان‌ها بسیار مهم است به همین دلیل می‌توان با راهکارهایی نرم‌افزاری جلوی سواستفاده دیگران از اطلاعات را گرفت.

به گزارشاقتصاد تایمزآندره سوکورنکو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرده و درحال حاضر توانستیم راهکارهای خود را در کشورهای اروپایی روسیه و آسیا توسعه دهیم. در آینده برنامه توسعه شرکت خود در سایر کشورها را داریم.

وی در رابطه با عملکرد نرم‌افزارهای شرکت InfoWatch مطرح کرد: ما ابتدا از اهداف شرکت‌ها و ریسک‌های که برای آن‌ها وجود دارد بوسیله نرم‌افزارها مطلع می‌شویم. بدین تریتب سازمان‌ها نیز می‌توانند از اطلاعات مشتریان و اطلاعات محرمانه سازمانی خود حفاظت کنند.

مدیر توسعه بازار این شرکت امنیتی روسی همچنین اظهار کرد: ابتدا داخل سازمان و اتفاقاتی که رخ می‌دهد توسط نرم‌افزار تحلیل و بررسی می‌شود. درحقیقت اولین مرحله تحلیل اطلاعات و امکان تهدیدهای درون سازمانی است. بعد از انجام این مرحله به ارائه یک راه‌کارهای خاص برای هر سازمان خواهیم رسید.

وی ادامه داد: البته این موضوع برای سازمان‌های کوچکتر فرایندی متفاوت‌تر را طی می‌کند. با توجه به فعالیت و اندازه هر سازمان راهکاری متفاوت ارائه می‌شود. به علاوه برنامه‌ای نیز طراحی کردیم که سازمان‌ها بوسیله آن می‌توانند شبکه‌های اجتماعی را تحلیل کنند و نظرات کاربران را به مدیر سازمان ارائه دهد تا وضعیت سازمان خود را بهبود بخشد. سعی شده این محصولات را نوعی در نظر بگیریم که توانایی بومی سازی نیز داشته باشند.

وی در پایان گفت: ما درحال حاضر نمایندگی انحصاری در ایران نداریم اما به فکر توسعه محصولاتمان در این کشور هستیم.

به گزارش ایسنا چنین نرم‌افزارهایی که در این رابطه با فعالیت‌های سازمانی راهبردهای امنیتی ارائه می‌دهند چندان زیاد نیستند. بحثاصلی در این زمینه اعتماد به شرکت ارائه کننده برنامه است چراکه چنین شرکت‌هایی علاوه بر اینکه می‌توانند بسیار مفید باشند و جلوی مشکلات امنیتی در سیستم‌ها را بگیرند، می‌توانند به عنوان یک بسته جاسوسی نیز مورد استفاده قرار گیرند، پس بهتر است قبل از تهیه چنین برنامه‌هایی سابقه شرکت ارائه کننده آن بررسی شود.

ارسال نظر