• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86342

اگرچه این مطالعه روی رایانه‌های MacBook تولید شده تا پیش از سال ۲۰۰۸ انجام شده است، اما محققان امنیتی می‌گویند که بیشتر لپ‌تاپ‌های شرکت اپل مجهز به وبکم داخلی در معرض آسیب جدی هستند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از سای - تک - تودی، محققان بر پایه مطالعات جدید خود دریافتند، آن دسته از رایانه‌های MacBook اپل که تا پیش از سال ۲۰۰۸ تولید شده‌اند نسبت به حملات جاسوسی آسیب‌پذیرند و وب‌کم‌های آن‌ها این فرصت را برای هکرها ایجاد می‌کند تا بدون روشن شدن چراغ مربوطه فعال شوند و مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

اگرچه این مطالعه روی رایانه‌های MacBook تولید شده تا پیش از سال ۲۰۰۸ انجام شده است، اما محققان امنیتی می‌گویند که بیشتر لپ‌تاپ‌های شرکت اپل مجهز به وبکم داخلی این مشکل را دارند و در معرض آسیب جدی هستند.

لازم به ذکر است که مسئله جاسوسی وبکم لپ‌تاپ‌های اپل از کاربران برای مدت‌های طولانی مطرح شده است. طی چند سال اخیر بسیاری از افراد برای جلوگیری از این اتفاق جلوی لنز وبکم خود را بسته‌اند تا تنها در مواقع لازم از آن‌ها استفاده کنند.

این فرآیند به دنبال جلوگیری از جاسوسی افراد معمولی یا مراکز دولتی آمریکایی صورت گرفته است تا امکان هرگونه تخلف در این زمینه از بین برود.

به هر حال، بسیاری از افراد از پوشاندن لنز وبکم‌ها خودداری می‌کنند و بر این باورند که این ابزار تنهای زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کند که چراغ مربوط به آن روشن شود. به عقیده این افراد اگر وبکم لپ‌تاپ آن‌ها هک شده باشد، باید چراغ مربوط به آن روشن شود تا مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

اما کارشناسان امنیتی می‌گویند که فرآیند یاد شده به این صورت دنبال نمی‌شود و این جاسوسی می‌تواند بدون روشن شدن چراغ وبکم هم انجام شود.

ارسال نظر