• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86320

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی به مناسبت سالگرد تاسیس پست بانک گفت: این بانک در حال حاضر تنها بانکی است که در بیش از ۱۴هزار نقطه تماس شامل شعب و دفاتر خدمات بانکی در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات مالی و بانکی است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، محمود واعظی در پیامی به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس شرکت دولتی پست بانک، اظهار داشت: حضور در مناطق روستایی، محرومیت زدایی و کاهش مسافرت های غیر ضرور روستائیان به شهرها و هزینه‌های مربوطه از جمله دستاوردهای پست بانک بوده است.

یکی از نقاط قوت پست بانک، حضور این بانک در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است چرا که اعتماد مردم به شبکه پستی و ارتباطی کشور مخصوصا در روستاها، قابلیت جذب منابع را برای این بانک آسانتر می‌کند.

ارائه تسهیلات بانکی خرد در جهت کمک به اشتغال در اقصی نقاط کشور و توسعه مناطق محروم از جمله اهداف این بانک دولتی است.

وجود پست بانک با همین نام در سایر کشورها و امکان ارتباط پست بانک ایران با پست بانک‌های سایر کشورهای دنیا از قابلیت‌های مهمی است که امکان ایجاد ارتباطات فراگیر شبکه‌های مالی را در سراسر دنیا مهیا می‌‌کند.

در برخی از کشورها، پست بانک، بزرگترین بانک از نظر منابع و ارائه خدمات بانکی است و در کشور ما نیز با توجه به گستردگی روستاها، پست بانک باید به یکی از بزرگترین بانکهای کشور تبدیل شود.

بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، ۶۰۰۰ دفتر دیگر نیز به دفاتر پست بانک اضافه می‌شود تا توسعه‌ای متوازن در شهر و روستا ایجاد شود.

امیدوارم با تلاش همکاران زحمتکش شرکت دولتی پست‌بانک و با حمایت سایر همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد اعتلای روزافزون این شرکت و توسعه خدمات خرده بانکداری به ولی نعمتان خود یعنی مردم فهیم، فرهیخته و ایثارگر کشور جمهوری اسلامی ایران باشیم.

ارسال نظر