• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86284

ویندوز فون همچنان حضور بسیار پررنگی در کشور ایتالیا دارد و طی ماه نوامبر از سال جاری میلادی ۱۵.۶ درصد از تمام گوشی‌های هوشمندی که در این کشور به فروش رسیدند مجهز به سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت بوده‌اند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از جی‌اس‌ام آرنا، شرکت تحقیقاتی Kantar این روزها تمرکز بیشتری بر فعالیت‌های مایکروسافت دارد و بر اساس آخرین بررسی‌های خود وضعیت سیستم‌عامل موبایلی این شرکت را طی ماه نوامبر در بازار جهانی مورد مطالعه قرار داده است.

این مرکز اعلام کرد که ویندوز فون همچنان حضور بسیار پررنگی در کشور ایتالیا دارد و طی ماه نوامبر از سال جاری میلادی ۱۵.۶ درصد از تمام گوشی‌های هوشمندی که در این کشور به فروش رسیدند مجهز به سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت بوده‌اند.

با این رقم ویندوز فون از iOS اپل فروش بالاتری داشته است. زیرا در نوامبر ۲۰۱۳ از بین تمام گوشی های هوشمندی که در ایتالیا فروخته شدند تنها ۱۰.۶ درصد شامل سیستم‌عامل iOS می‌شدند که این رقم نشان داد ویندوز فون مایکروسافت از iOS اپل محبوب‌تر است.

گوشی‌های هوشمند آیفون ۵S و ۵C باعثشدند که اوضاع سیستم‌عامل iOS نسبت به قبل بهتر شود. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که در تعطیلات پایان سال جاری میلادی به خاطر حضور آیفون‌های جدید فروش دیگر پلتفورم‌های موبایلی کمتر شود.

علاوه بر ایتالیا، ویندوز فون مایکروسافت در دیگر کشورها به‌خصوص آمریکا و آلمان بازار خوبی دارد و بر محبوبیت آن افزوده شده است. البته باید توجه داشت که در نوامبر امسال میزان محبوبیت آن در بریتانیا و چین اندکی کاهش یافته است.

همان طور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، اندروید همچنان محبوبیت بازار جهانی سیستم‌های عامل موبایلی را در دست دارد و فقط در آمریکا و ژاپن است که iOS سهم بیشتری نسبت به اندروید را در اختیار گرفته است.

ارسال نظر