• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86282

هم‌اکنون ۸۰ درصد بازار جهانی فناوری ارتباطی کوتاه‌بورد NFC مربوط به استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند می‌شود که پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۰ درصد این بازار در اختیار گوشی‌های هوشمند قرار گیرد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از سلولار – نیوز، گوشی‌های هوشمند به دنبال محبوبیتی که در سال گذشته پیدا کردند، در سال ۲۰۱۳ میلادی بیشترین سهم از بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی همراه مجهز به فناوری ارتباطی NFC را به خود اختصاص دادند و این طور که مرکز تحقیقاتی ABI Research بر پایه مطالعات جدید خود اعلام کرد، میزان تولید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری کوتاه‌بورد NFC در این سال ۱۲۹ درصد بیشتر شد.

اما نکته قابل ملاحظه در مورد آینده فناوری NFC این است که پیش‌بینی می‌شود طی سال ۲۰۱۴ میلادی میزان استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند کاهش یابد و در عوض دیگر دستگاه‌ها از جمله محصولات رایانه‌ای، لوازم جانبی و اسپیکرها، دوربین‌های دیجیتالی و چاپگرها، لوازم خانگی و اتوماسیون با سرعت بیشتر به این فناوری رو بیاورند.

لازم به ذکر است که هم‌اکنون ۸۰ درصد بازار جهانی فناوری ارتباطی کوتاه‌بورد NFC مربوط به استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند می‌شود که پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۰ درصد این بازار در اختیار گوشی‌های هوشمند قرار گیرد و دیگر محصولات الکترونیکی به صورت گسترده‌تر از این فناوری بهره ببرند.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که طی سال‌های ۱۵-۲۰۱۴ میلادی به صورت گسترده‌تر از فناوری NFC برای استفاده در سیستم‌های پرداخت موبایلی کوتاه‌بورد استفاده شود و موج جدیدی در این زمینه به وجود آید.

این جریان در کنار پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی ABI برای سیم‌کارت‌های SWP SIM صورت می‌گیرد که سال آینده به صورت گسترده‌تر وارد بازار جهانی می‌شوند. پیش‌بینی شده است که میزان عرضه جهانی این دسته از سیم‌کارت‌ها در سال آتی رشد ۱۴۰ درصدی داشته باشد.

ارسال نظر