• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85045

در حال حاضر به ‌ازای هر سه دستگاه گوشی هوشمند iPhone ۵S که در بازار فروخته می‌شود، یک دستگاه iPhone ۵C هم به‌ فروش می‌رسد و بر این اساس می‌توان گفت، فروش مدل پیشرفته‌تر این گوشی سه برابر بیشتر از مدل معمولی است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از باشگاه خبرنگاران، دو گوشی هوشمند جدید اپل موسوم به iPhone ۵S و ۵C باعثشدند تا فروش محصولات این شرکت در ماه اکتبر از سال جاری میلادی نسبت به ماه قبل از آن افزایش یابد.

با این وجود گفته می‌شود که اثرات این دو محصول بر بازار جهانی نسبت به زمان ورود iPhone ۵ به بازار بسیار کمتر است. سیستم‌عامل آندروید در منطقه اروپا همچنان حاکمیت خود را حفظ کرده و ۹/۷۰ درصد بازار موبایلی این منطقه را در دست گرفته است.

اما سهم شرکت اپل از این بازار به ۸/۱۵ درصد می‌رسد و ویندوز که تلاش می‌کند با سرعت بیشتر به جلو حرکت کند، صاحب ۲/۱۰درصد از بازار گوشی‌های هوشمند فروخته شده در اروپا است.

«دومینیک سانبو»(Dominic Sunnebo) مدیر استراتژیک مرکز Kantar Worldpanel ComTech در این خصوص گفت: «دو گوشی هوشمند iPhone ۵S و ۵C تقریبا در همه بازارها موفق شدند محبوبیت iOS را نزد کاربران افزایش دهند و نسبت به ماه قبل عرضه این سیستم‌عامل را بیشتر کنند».

او در ادامه توضیح داد: «در حالت کلی سهم شرکت اپل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به زمانی که گوشی iPhone ۵ وارد بازار شد کمتر است. البته این فرآیند از قبل قابل پیش‌بینی بود.

زیرا کاربران به جای عرضه دو مدل ۵S و ۵C از اپل توقع داشتند که این محصول را به طور کامل متحول کند و دستگاه جدید به دست آنها برساند». این مرکز اعلام کرده است که در حال حاضر به‌ازای هر سه دستگاه گوشی هوشمند iPhone ۵S که در بازار فروخته می‌شود، یک دستگاه iPhone ۵C هم به‌فروش می‌رسد و بر این اساس می‌توان گفت فروش مدل پیشرفته‌تر این گوشی سه برابر بیشتر از مدل معمولی است.

ارسال نظر