• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85019

این هفته در حالی در آرامش خبری و بدون رویداد خبرساز سپری شد که روزهای پایانی هفته خبرسازترین رویداد IT هفته‌ را انتظار می‌کشند. در آخرین روز کاری هفته الکامپ نوزدهم آغاز می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، هفته‌ای که گذشت بدون رویداد خبرساز و داغ سپری شد؛ زیرا اهالی فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را برای بزرگترین رویداد IT سال آماده می‌کنند.

۵ شنبه آغاز نوزدهمین نمایشگاه الکامپ است و تقریبا همه اهالی IT را می‌‌توان در آن یافت. اما صرف نظر از رویداد بزرگ الکامپ، در هفته‌ای که گذشت یادآوری مجدد دو خبر خالی از لطف نیستند.

نخست؛ ماجرای قبوض همراه اول که این هفته وارد فاز جدیدی شد و این اواخر این احساس که قبوض همراه اول زود به زود صادر می‌شود، بسیار محسوس تر شده است. زیرا همراه اول علاوه بر اینکه مدتی‌است ماهانه قبض‌ها را پیامک می‌کند؛ این ماه به دلیل یک اشتباه نوشتاری یک قبض را دو بار پیامک کرد و در مدت مهر تا آذر سه قبض برای مردم پیامک شد و این موضوع بار دیگر در بوق گلایه مردم از قبوض زود به زود و ابهام گران شدن تعرفه‌ها دمید.

دوم؛ اجرای طرح کشوری پایش نظارت بر بازار ICT بود که اعلام شد در اولین مرحله از این طرح از ۱۲۸ واحد ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات شامل مراکز مخابراتی استان، مراکز پستی، دفاتر پیشخوان دولت، شرکت‌های PAP(ارائه دهنده اینترنت پر سرعت)، ISDP(توزیع کننده اینترنت)، ISP(شرکت اینترنتی) و ایستگاه‌های رادیوئی بازرسی شده‌اند و تخلفاتی نیز ثبت شده است.

ارسال نظر