• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85013

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به اینکه بهترین های نیروی انسانی در حوزه IT، مخابرات و کامپیوتر در اختیار کشورمان است، اظهار داشت: تا ۴ سال آینده جزو چند کشور برتر دنیا خواهیم بود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایرنا، محمود واعظی چهارشنبه شب در برنامه دو نیم ساعت شبکه خبر با موضوع عملکرد یکصد روزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: ما سرمایه عظیمی در حوزه متخصصان فناوری داریم که باید به آنان بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: با توجه به روند کار می توان به اهداف برنامه پنجم توسعه کشور رسید و در این زمینه باید رنکینگ خودمان را در سطح جهانی تغییر دهیم.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات همچنین با اشاره به تغییر سه وزیر طی ۴ سال در این وزارتخانه، افزود: نباید انتظار پیشرفت با توجه به تغییر وزرا در یک وزارتخانه طی ۴ سال داشت؛ این وزارتخانه که با تکنولوژی بالایی سروکار دارد، باید محدودیت ها از مسیر آن برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به حضورش در اجلاس اخیر IT اشاره کرد و گفت: در این اجلاس بر محور نسل چهارم تاکید می شد که نشان از تغییر سریع تکنولوژی است؛ در این باره باید با تحولات جهانی همگام باشیم.

واعظی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت اپراتورها نیز تاکید کرد: از نظر تعداد و رقابت بین سرویس ها، نمره قابل قبولی داریم اما کیفیت مورد انتظار هنوز بدست نیامده است.

وی گفت: اپراتورها باید خود را به بالاترین سطح کیفیت برسانند که در این باره معتقدیم باید تعداد اپراتورها بیشتر شده تا مردم بهترین ارائه دهنده خدمات را انتخاب کنند؛ در این زمینه تعرفه ها نیز می بایست رقابتی باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با تبادل نظر انجام شده در هیات دولت و برگزاری نشستی با رییسان اپراتورها، بر این مهم تاکید شد که از ۱۵مردادماه تا ۱۵ مهر امسال، تمام نرخ تعرفه ها به ارقام سابق بازگردد؛ ضمن آنکه اپراتورها موظف به بازگرداندن مبالغ اضافه به مردم و مشترکین هستند.

واعظی خاطرنشان کرد: اپراتورها در جهان بر این مبنا فعالیت می کنند که با کم کردن هزینه ها و افزایش خدمات، سرویس دهی ارزان تری داشته باشند؛ در واقع از این راه با هم رقابت می کنند.

این مقام مسوول تاکید کرد: براین اساس باید در کشورمان نیز چنین وضعیتی ایجاد شود.

ارسال نظر