• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84997

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با انتقاد از اینکه کیفیت اپراتورهای تلفن همراه با اشکال مواجه است، گفت: برای رقابت‌پذیری بیشتر اپراتورها باید تعداد آنان افزایش یابد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ارائه گزارش ۱۰۰ روزه خود به مردم، با اشاره به تشکیل شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: نگاه رهبری در تشکیل این شورا، نگاهی بسیار مترقبانه است.

وی همچنین با اشاره به تغییر سه وزیر طی ۴ سال افزود: نباید انتظار پیشرفت با توجه به تغییر وزرا در یک وزارتخانه طی ۴ سال داشت؛ این وزارتخانه که با تکنولوژی بالایی سروکار دارد، باید محدودیت‌ها از مسیر آن برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به حضورش در اجلاس اخیر IT گفت: در این اجلاس بر محور نسل چهارم تاکید می‌شد که نشان از تغییر سریع تکنولوژی است؛ در این باره باید با تحولات جهانی همگام باشیم.

* حضور متخصصان IT، کامپیوتر، مخابرات و تکنولوژی پیشرفته در ایران

واعظی با اشاره به اینکه بهترین‌های نیروی انسانی در حوزه IT، مخابرات و کامپیوتر در اختیار کشورمان است، گفت: ما سرمایه عظیمی در حوزه متخصصان فناوری داریم که باید به آنان بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: با توجه به روند کار می‌توان به اهداف برنامه پنجم توسعه کشور رسید و در این زمینه باید رنکینگ خودمان را در سطح جهانی تغییر دهیم.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد تا ۴ سال آینده جزو چند کشور برتر دنیا خواهیم بود.

واعظی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت اپراتورها تاکید کرد: ‌از نظر تعداد و رقابت بین سرویس‌ها، نمره قابل قبولی داریم اما کیفیت مورد انتظار هنوز بدست نیامده است.

وی گفت: اپراتورها باید خود را به بالاترین سطح کیفیت برسانند که در این باره معتقدیم باید تعداد اپراتورها بیشتر شده تا مردم بهترین ارائه دهنده خدمات را انتخاب کنند؛ در این زمینه تعرفه‌ها نیز می‌بایست رقابتی باشد.

ارسال نظر