• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84059

چندی پیش بود که شرکت سونی کنسول جدید خود موسوم به پلی استیشن ۴ را به بازار روانه کرد. حال این کنسول جدید که قیمتی معادل ۲۹۹ دلار دارد تنها در ۲۴ ساعت یک میلیون نسخه فروخته است.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از ایسنا، سونی اعلام کرده که نسل چهارم از کنسول‌هایش تنها در ۲۴ ساعت یک میلیون نسخه فروخته است. نسل چهارم کنسول‌های بازی شرکت سونی جمعه گذشته در آمریکا و کانادا عرضه شده بود.

اندرو هاوس، مدیر عامل گروه سرگرمی‌های شرکت سونی در این رابطه اعلام کرده است: ما از استقبال و عکس‌العمل کاربران به شدت تعجب کردیم. فروش در بازار آمریکای شمالی بسیار خوب بود و ما پیش‌بینی می‌کنیم این استقبال در بازارهای آمریکای لاتین و اروپا نیز ادامه داشته باشد. این کنسول قرار است هشتم آذر در آمریکای لاتین و اروپا عرضه شود.

جدیدترین محصول شرکت سونی توانسته لقب سریع‌ترین کنسول پرفروش را به خود اختصاص دهد. این رکورد فروش حتی توانست رکوردهای قبلی سونی را نیز پشت سر بگذارد.

این در حالی است که کنسول Xbox one شرکت مایکروسافت در تاریخ یک آذرماه وارد بازار فروش شده و این موضوع باعثمی‌شود تا بازار کنسول‌های بازی در نزدیکی تعطیلات بیش از پیش داغ شود. حال باید منتظر ماند و دید که آیا Xbox one می‌تواند رقیبی موسوم به PS۴ که ۱۰۰ دلار نیز ارزان‌تر است را شکست دهد یا PS۴ در صدر جدول فروش باقی خواهد ماند.

ارسال نظر