• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86897

تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» از اکران این فیلم از ۱۲ دی ماه به سرگروهی سینما استقلال خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمز«داریوش دالوند» در گفت‌وگو با فارس گفت: این اولین انیمیشن ایرانی است که با هدف جلب مخاطبان بین المللی طرح ریزی و تولید شده است، اولین فروش خارجی ما به سال ۲۰۰۲ برمی گردد, در آن سالها ما شروع به ارائه محصولاتمان به خریداران خارجی کردیم.

وی اظهار داشت: انیمیشن رستم و سهراب بر اساس اشعار فردوسی؛ شاعر بزرگ ایرانی تولید شده است. این انیمیشن سه بعدی, در جریان بازار فیلم کن در ماه می سال جاری میلادی(اردیبهشت ۱۳۹۱) عرضه و بازاریابی شدو پس از پایان پروژه رستم و سهراب مشتریان دیگری از امریکای جنوبی، ژاپن، آمریکا، روسیه و استرالیا به خیل مشتریان خارجی اریا انیمیشن پیوستند.

تهیه کننده انیمیشن رستم و سهراب با اشاره به تاریخ اکران این انیمیشن اظهار داشت: این انیمیشن ۱۲ دی ماه به سرگروهی سینما استقلال اکران خواهد شد و امیدواریم مردم استقبال خوبی از این کار ایرانی بکنند.

این انیمیشن‌های ایرانی در قیمتی پایین تر و کیفیتی بالاتر از تولیدات هند و چین قابل تولید و عرضه هستند, این مطلب به هیچ عنوان به مفهوم راحتی کار استودیو های ایرانی در بازاریابی و متقاعد کردن خریداران خارجی نیست.

سایر محصولات در دست تولید آریا انیمیشن از جمله قسمت بعدی رستم و سهراب(رستم و اسفندیار) سریال انیمیشن آخرین فرستاده(در مورد زندگانی رسول اکرم(ص)) و آماده شدن نسخه عربی فیلم انیمیشن سه بعدی «دم کلفت» است.

ارسال نظر