• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85600

رییس‌جمهور برزیل به فعالان صنعت گردشگری این کشور نسبت به افزایش غیر متعارف بهای خدمات‌شان هشدار داد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، در شرایطی که شهرهای مختلف برزیل خود را برای میزبانی از مسابقات جام جهانی فوتبال در سال آینده میلادی آماده می‌کنند، " دیلما روسف "، رییس‌جمهور این کشور به فعالان صنعت گردشگری برزیل نسبت به افزایش غیر متعارف بهای خدماتشان هشدار داد.

به گزارش آندیانا، رییس‌جمهور برزیل با هشدار به فعالان صنعت گردشگری این کشور شامل هتلداران، رستوران‌داران، مالکان خطوط هوایی و آژانس‌های مسافرتی اعلام کرد، برای دفاع از اعتبار و آبروی برزیل در عرصه بین‌المللی شورای ویژه‌ای را با هدف نظارت و کنترل قیمت‌ها در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی و دو هفته قبل از آغاز و دو هفته پس از پایان آن تشکیل داده و مجازات‌های سنگینی نیز در انتظار متخلفین خواهد بود.

یکی از مسئولان ارشد صنعت گردشکری برزیل نیز با اعلام اینکه هنوز هیچ قیمتگذاری مشخصی برای خدمات مورد نیاز گردشگران در جریان برگزاری جام جهانی صورت نگرفته از عزم دولت برزیل برای دفاع از حقوق گردشگران برزیل، چه داخلی و چه خارجی خبر داد.

پیش‌بینی می‌شود با برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال در سال آینده میلادی حدود ۶۰۰ هزار مسافر خارجی برای تماشای مسابقات به برزیل سفر خواهند کرد. مقامات صنعت گردشگری برزیل نیز پیش‌بینی می‌کنند میزبانی از این مسابقات برای اقتصاد این کشور نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار ارزآوری داشته باشد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود حدود ۳ میلیون شهروند برزیلی نیز برای تماشای مسابقات در ۱۲ شهر برزیل در رفت‌وآمد باشند که هزینه‌های جابجایی و اسکان آنها به ۸ میلیارد دلار می‌رسد.

برزیل در سال ۲۰۱۲ میزبان حدود هفت میلیون گردشگر بود و مقامات صنعت گردشگری این کشور قصد دارند این کشور را به مقصد ۱۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ تبدیل کنند. در این راستا دولت برزیل برنامه‌هایی را برای جذب گردشگر از ۱۷ کشور را در دستور کار خود قرار داده و امسال نیز ۶۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب صنعت گردشگری این کشور خواهد کرد.

ارسال نظر