• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84582

کنت برانا بازیگر و فیلم‌ساز سینمای انگلستان راهی رسانه تلویزیون کشور خود می‌شود، تا یک مجموعه سیزده قسمتی به نام «والاندر» را برای آن کارگردانی کند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، این مجموعه حال و هوایی اکشن و دلهره‌آور دارد و رونان بنت نویسنده فیلم‌نامه «دشمنان مردم»، برای کار نگارش فیلم‌نامه آن دعوت به همکاری شده است.

بنت قرار است فیلم‌نامه خود را تا پایان سال جاری میلادی تحویل تهیه کنندگان مجموعه دهد. کنت برانا نقش اصلی مجموعه را هم بازی خواهد کرد.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، کنت برانا اپیزود اول مجموعه را کارگردانی خواهد کرد و به احتمال زیاد، کارگردانی اپیزودهای بعدی آن را افراد دیگری به عهده خواهند گرفت.

فیلم‌نامه اقتباسی مجمود «والاندر» براساس قصه کتاب پر خواننده‌ای به همین نام اثر هنینگ مانکل نوشته می‌شود. منتقدان ادبی این کتاب را تحسین کرده‌اند.

شایعات تائید نشده بر روی این نکته تاکید می‌کنند که مجموعه «والاندر» در سه قسمت نود دقیقه‌ای تولید خواهد شد و نه سیزده قسمت چهل دقیقه‌ای.

کنت برانا که پیشنهاد تولید مجموعه‌ای تلویزیونی از قصه کتاب مانکل را به تهیه کنندگان آن داده است، از آن به عنوان یک کتاب عالی و پرتنش اسم می‌برد.

کلید فیلم‌برداری مجموعه دلهره‌آور «والاندر» تابستان سال ۲۰۱۴ زده می‌شود و قرار است برای پخش در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی آماده شود.

خط اصلی قصه مجموعه درباره یک کارآگاه ماهر به نام والاندر است که در کشور سوئد کار و فعالیت می‌کند. رسوایی مربوط به غیبت ناگهانی پدر شوهر دختر والاندر، باعثتحقیقات زیادی از سوی اداره پلیس می‌شود.

کنت برانای ۴۹ ساله در اواخر دهه هشتاد میلادی به دلیل کارگردانی چند فیلم سینمایی براساس قصه نمایش نامه‌های ویلیام شکسپیر شهرت بین‌المللی به دست آورد.

او که لقب لاورنس اولیویه دهه نود میلادی را گرفت، بعدها به سراغ کارگردانی محصولات مردم پسند رفت. «تور»(۲۰۱۲) با بازی کریس همسورثاز جمله کارهای جدید او در مقام فیلم ساز است.

وی هم‌اکنون فیلم «جک رایان» را آماده نمایش دارد که نسخه جدید و دوباره‌سازی شده مجموعه فیلم اکشن و دلهره‌آوری است که براساس قصه مجموعه کتاب پر خواننده تام کلنسی ساخته شد.

کنت برانا در این فیلم در نقش یک سیاستمدار و ثروتمند روسی بازی می‌کند، که قصد دارد با استفاده از نفوذ خود بر جهان تسلط پیدا کند.

کاراکتر جک رایان(با بازی کریس پاین) به مقابله با این کاراکتر منفی می‌پردازد. «جک رایان» برای تابستان سال آینده میلادی به روی پرده سینماهای جهان می‌رود.

ارسال نظر