• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84125

دو فیلم مستند «به دیوار نگاه کن» به کار گردانی علی زادمهرو تهیه کنندگی مرکز گسترش و «پشت نویسی» ساخته امیر فرض الهی روز سه شنبه ۵ آذر ماه جاری ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، دو فیلم مستند «به دیوار نگاه کن» و «پشت نویسی» بعد از نمایش سه شنبه ۵آذر در خانه هنرمندان با حضور عوامل اصلی میزبان جلسه نقد و بررسی با کارشناسی طهماسب صلح جو رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران خواهند بود.

بنابر این گزارش فیلم «به دیوار نگاه کن» نگاهی به نقاشی‌های دیواری شهر و تاثیر آن بر جامعه دارد. تصویر برداری این فیلم در مناطق مختلف شهر تهران همچون ارتفاعات کوهسار، کن، مرتضی گرد واکباتان انجام شده است در این فیلم اشکان اشکانی به عنوان تصویر بردار، اسد آتش بیگی به عنوان صدا بردار، میثم اسلامی به عنوان عکاس، فرهاد نوبخت به عنوان مدیر تولید، محسن خان جهانی به عنوان تدوین و مشاور کار گردان در ساخت این فیلم همکاری داشته اند.

«پشت نویسی» نیز نخستین مستندی است که به موضوع پشت نویسی بر ماشین‌های ایرانی می‌پردازد و از زوایای مختلف سعی داشته است کاوش شناسی مفیدی از این پدیده منحصر به فرد اجتماعی در ایران انجام دهد. این کارگردان تلاش کرده در ۳۰دقیقه موجز و تاثیر گزار این موضوع پیچیده اجتماعی را به رشته تصویر در آورد و در این مسیر از کمک بزرگانی همچون سید محمد بهشتی بهره برده است.

ارسال نظر