• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83946

دبیر کمیته علمی کنگره بین‌المللی سبط‌النبی از ارسال ۳۰ مقاله به این کنگره خبر داد و گفت: متأسفانه شخصیت امام حسین مجتبی(ع) آنطور که باید تاکنون تبیین نشده بنابراین این کنگره می‌تواند دراین زمینه بسیار مؤثر باشد.

به گزارشاقتصاد تایمزحجت‌الاسلام عباس جعفری، دبیر کمیته علمی کنگره بین‌المللی سبط‌النبی در گفت‌وگو با فارس درباره اهمیت برپایی کمیته سبط‌النبی اظهار داشت: هدف از برپایی این همایش تبیین شخصیت امام حسن مجتبی(ع) با توجه به اینکه ایشان بسیار مظلوم واقع شده بودند و در برابر شخصیت امام حسین(ع) با آن واقعه جانسوز عاشورا که بسیار فراگیر است، زندگیشان نادیده گرفته می‌شود.

وی در ادامه افزود: این کنگره از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و با حمایت برخی نهادها همچون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان اوقاف و امور خیریه و مسجد قاسم‌بن الحسن و برخی دیگر مراکز در سالگرد شهادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ عنوان مقاله از مراکز و شخصیت‌ها تاکنون به دبیرخانه ارسال شده است، گفت: برخی از این آثار نیز سفارشی ارسال شده‌اند.

دبیر کمیته علمی کنگره بین‌المللی سبط‌النبی در ادامه افزود: بخش علمی مقالات، شعر هنر و رسانه‌ای تصویری در این کنگره فعال است تا نیمه ماه آذر نیز مقالات به دبیرخانه ارسال می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: کنگره سبط‌النبی دو روزه در سالن اجلاس سران تهران با حضور شخصیت‌ها و مهمانان داخلی و خارجی و پیام مراجع عظام تقلید برپا می‌شود.

ارسال نظر