• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83059

شبکه قرآن و معارف سیما با تولید و پخش برنامه‌های مذهبی و قرآنی متنوع و همچنین برگزاری مسابقه «کاروان محرم»، عزاداران امام حسین(ع) را با فرهنگ عاشورایی آشنا می‌کند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، شبکه قرآن و معارف سیما همزمان با آغاز ماه محرم برنامه‌های متنوعی را در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی همراه با نگاهی به مبانی قرآنی در نظر گرفته است که بخشی از این برنامه‌ها به شرح ذیل است؛

«مرثیه خورشید» به تبیین قرآنی واقعه عاشورا می‌پردازد

برنامه «مرثیه خورشید» ویژه محرم ۹۲ به همت گروه معارف و سیره اهل بیت(ع) شبکه قرآن و معارف سیما تهیه شده که در دهه اول محرم به مدت ۹۰ دقیقه مهمان خانه‌های عزاداران حسینی است.

«مرثیه خورشید» برنامه‌ای ترکیبی است که هر شب ساعت ۲۰ به مباحثی همچون بررسی القاب و تبیین القاب امام حسین(ع)، معرفی کتب عاشورایی، عبرت‌های عاشورا از دیدگاه مقام معظم رهبری، درس‌هایی از عاشورا از دیدگاه شهید مطهری، شعر خوانی با حضور شاعران آیینی کشور، تصاویری از محرم در شهرهای ایران اسلامی و دیگر کشورها و همچنین گفتگو با پیر غلامان حسینی و سخن بزرگان می‌پردازد.

برگزاری مسابقه «کاروان محرم»

مسابقه کتابخوانی «کاروان محرم» با محوریت کتاب «سالار کربلا حسین‌‌ بن علی(ع)» نوشته عبدالرزاق مقرم برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌ اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما نسخه الکترونیکی کتاب را دریافت کرده و با مطالعه این کتاب به پرسش‌نامه‌ای که برای این مسابقه در نظر گرفته شده و دربرگیرنده ۱۵ پرسش است، پاسخ دهند و از این طریق ثبت نام خود را در این مسابقه تکمیل کنند؛ همچنین نحوه شرکت در مسابقه کتابخوانی «کاروان محرم» که به وقایع عاشورا و شهادت یاران امام حسین(ع) اشاره دارد، بر روی این پایگاه قرار گرفته است.

«دو طفلان مسلم» در شبکه قرآن

سریال «دو طفلان مسلم» به مناسبت ماه محرم هر روز ۱۲:۱۵ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

این سریال حکایت غریب اسارت و پناهندگی دو کودک خردسال مسلم بن عقیل پسر عموی سیدالشهدا(ع) به شهر کوفه در محرم سال ۶۴ هجری قمری را روایت می‌کند.

تحلیل قیام عاشورایی از دیدگاه وهابیت

برنامه «شب آسمانی» از اول تا پایان ماه محرم هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به نقد و بررسی رسانه‌های وهابیت می‌پردازد.

در این برنامه، کارشناسان به شبهاتی که رسانه‌های وهابیت در مورد قیام سید الشهدا(ع) و حوادثعاشورا مطرح کردند، پاسخ می‌دهند.

«آیینه کربلا» هر روز از شبکه قرآن

برنامه «آیینه در کربلا» شامل آیتم‌هایی همچون کارشناسی با حضور حجت‌الاسلام «علی اکبری»، شعر خوانی، مداحی، معرفی یاران و اصحاب امام حسین(ع)، گزارشی از هئیت‌های عزاداری در سطح شهر است که هر روز ساعت ۱۴:۵۰ تا ۱۵:۳۰ بر روی آنتن شبکه قران و معارف سیما می‌رود.

ارسال نظر