• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82506

گردشگران چینی در ۹ ماه اول ۲۰۱۳ بیش از نیم‌میلیارد دلار برای اقتصاد نیوزلند درآمدزایی داشته‌اند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، اداره آمار نیوزلند اعلام کرد، گردشگران چینی در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ارز وارد چرخه اقتصادی این کشور کرده‌اند.

به گزارش شین‌هوا، نیوزلند در ۹ ماهه نخست ۲۰۱۳ میزبان حدود ۲۳۶ هزار گردشگر چینی بود که از رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۲ حکایت دارد.

این تعداد گردشگر چینی که مقصد بیشتر آنها دو شهر گردشگری «ولینگتون» و «کریسچرچ» و همچنین لوکیشن‌های سه‌گانه مشهور «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» بوده است، ۵۴۲ میلیون دلار برای اقتصاد نیوزلند درآمدزایی داشته‌اند. در این شرایط پیش‌بینی می‌شود نیوزلند تا پایان سال میزبان بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر چینی باشد.

کارشناسان علت اصلی رشد چشمگیر درآمدهای نیوزلند از محل سفر گردشگران چینی را امضای تفاهمنامه‌ای بین دولت‌های نیوزلند و چین می‌دانند که حاصل آن تسهیل صدور ویزای گردشگری برای گردشگران چینی و ایجاد هزاران شغل جدید در نیوزلند بوده است. براساس این تفاهمنامه‌، از ماه می ویزای گردشگران چینی در فرودگاه‌های نیوزلند صادر می‌شود.

دولت نیوزلند همچنین قصد دارد با افزایش بودجه‌ معرفی جاذبه‌های گردشگری این کشور در چین و راه‌اندازی دفاتر گردشگری در شهرهای مختلف این کشور از جمله پکن و شانگهای، نیوزلند را به یکی مقاصد گردشگران پرجمعیت‌ترین کشور جهان تبدیل کند.

سالانه ۴۰۰ میلیون چینی در قالب گردشگر از کشورهای مختلف دیدن می‌کنند که کسب سهم و کوچکی از این تعداد گردشگر می‌تواند صنعت گردشگری هر کشوری را تحول کند.

ارسال نظر