• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82452

«اورهان پاموک»، نویسنده ترک برنده نوبل ادبیات موفق به کسب جایزه هنری برای خلق کاتالوگ کتابش شد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، برگزارکنندگان اولین دوره جایزه «مری لین کوتز» در آمریکا، اورهان پاموک را برای طراحی کاتالوگ کتاب «موزه بی‌گناهی» به عنوان برنده سال ۲۰۱۳ معرفی کردند.

این جایزه به نویسندگان کتاب‌های شعر، داستان‌، زندگینامه، شرح وقایع تاریخی و کاتالوگ نمایشگاه‌ها و موزه‌ها اعطا می‌شود که در آن از بیان ادبی خلاقانه و آکادمیک عالی در راستای بیان هنر کهن و هنر تجسمی استفاده کرده‌اند.

طبق اعلام ناشر آثار پاموک، این جایزه که هدف از اعطای آن بزرگداشت «مری لین کوتز»، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی است، توسط «کتابخانه ویرجینیا» و «موزه‌ هنرهای زیبا ویرجینیا» آمریکا به این نویسنده ۶۱ ساله اعطا می‌شود.

به گزارش ورلد بولتن، پاموک برای کاتالوگ موزه‌اش در استانبول تحت عنوان «موزه بی‌گناهی» که برای معرفی کتابش به همین نام راه‌اندازی شد، این جایزه را کسب کرد.

پاموک در کاتالوگ موزه معصومیت توضیحاتی در زمینه شرایط روحی جمع‌آوری کننده آثار موزه، عکس‌های استانبول قدیم و رسوم این شهر ارائه کرده است.

«پاموک» به عنوان یکی از بزرگترین رمان‌نویسان ترکیه، خالق آثار تحسین شده‌ای چون «نام من سرخ»، «کتاب سیاه» و اثر زندگینامه‌ای «استانبول» است که تاکنون به ۶۰ زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

ارسال نظر