• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82399

مروری بر زندگی علامه طباطبایی، افکار، اندیشه‌ها، و آشنایی با استادانی که علامه طباطبایی در زندگی پای درس آن‌ها نشسته‌ است موضوع برنامه این هفته " حدیثسرو " است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از روابط عمومی رسانه ملی، این مستند که از سری مجموعه " حدیثسرو " است کاری از گروه معاونت سیماست که سال گذشته در ۷ قسمت پخش شده بود اما این بار با توجه به استقبال مخاطبان در ۵ قسمت ۳۰ دقیقه ای از فردا دوشنبه ساعت ۱۳ پخش خواهد شد.

بخش‌های مختلف زندگی این استاد بزرگ عرفان، از کودکی تا قدم گذاشتن در عرصه های مختلف علمی و دینی در این مستند به تصویر کشیده شده است، فقاهت و مرجعیت، حضور در میان اقشار مردم، مبارزات سیاسی، تبحر ایسان در فلسفه، متخلف بودن به عرفان اسلامی و همچنین معرفی درس آموختگان در مکتب این بزرگ مرد، معرفی اساتید و حوزه های تحصیلی ایشان و همینطور روزهای پایانی زندگی پربرکتش بازنمایی می‌شود.

عبدالکریم عرشی تهیه کننده مجموعه های " حدیثسرو " نیز با بیان اینکه هر یک از برنامه‌های این مجموعه‌ها دارای نکات اخلاقی و پندهای فراوان زندگی است گفت: کسانی که طالب آشنایی با اخلاق اسلامی هستند با مشاهده این گونه برنامه‌ها علاوه بر دستیابی به خواسته خود با راه و رسم زندگی در سایه دینداری آشنامی‌شوند.

ارسال نظر