• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82394

هفتمین جشنواره غدیر و رسانه با شعار اطلاع رسانی، مسئولیت و رسالت در شبکه تلویزیونی شهر نجف آغاز شد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از روابط عمومی رسانه ملی، قائم مقام صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره گفت: استکبار جهانی با استفاده از ابزار رسانه تلاش می کند علاوه برترویج فرهنگ لجام گسیخته غرب درکشورهای اسلامی، با جریان خطرناک تکفیری علیه ملت مسلمان و جهان اسلام تبلیغ کند. موسوی مقدم افزود: در مقابل این تهاجم امروز رسانه های اسلامی با پشتوانه عمیق و قوی دینی با روح ولایی و غدیر می توانند کام بسیاری از تشنگان حقیقت را سیراب کنند.

سید مضربکاء، دبیر این جشنواره، نیز تعمیق و ترویج بیش از پیش فرهنگ غدیر در جهان و تبادل تجربیات بین رسانه های اسلامی در این زمینه را از اهداف این جشنواره اعلام کرد و افزود: ۵۸۶ اثر تلویزیونی، رادیویی، مکتوب و الکترونیک با موضوعات غدیر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. وی افزود داورانی از کشورهای عراق، ایران، لبنان و سوریه در این جشنواره سه روزه آثار ارائه شده را بررسی‌می‌کنند. این جشنواره روز دوشنبه به کار خود پایان می دهد و آثار و رسانه های برتر معرفی خواهند شد.

شبکه های یک، سحر، الکوثر، مرکز پویانمایی صبا و امور بین‌الملل به نمایندگی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آثارخود را در قالب فیلم، سریال، پویانمایی و مستند به این جشنواره ارائه کرده اند.

در مراسم گشایش این جشنواره که هنرمندان و مدیران رسانه های اسلامی حضور داشتند، پیام نوری المالکی، نخست وزیر عراق، که در آن بر ترویج فرهنگ غدیر و معرفی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) با کمک رسانه ها تاکید شده بود، قرائت شد.

ارسال نظر