• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82355

انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی امسال و در ایام بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ششمین دوره نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی را برگزار می کند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ستاد اطلاع رسانی بیست‌و‌یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی هر سال با هدف تجهیز کتابخانه‌های مراکز آموزش عالی نمایشگاه تخصصی کتاب‌های دانشگاهی را برگزار می‌کند. این رویداد پس از چهار سال برگزاری، پارسال به دلیل محقق نشدن بودجه مورد نیاز و برخی مشکلات اقتصادی برگزار نشد و این انجمن قصد دارد امسال ششمین دوره این نمایشگاه را برگزار کند.
این نمایشگاه افزون بر فروش کتاب، شاهد اجرای برنامه‌های جنبی چون نشست و سمینارهای تخصصی نیز خواهد بود.

مسعود پایدار عضو هیات مدیره این انجمن در این‌باره اظهار کرد: امسال در پیشنهاد برگزاری نمایشگاه، به مکان آن نیز اشاره شده و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستیم به جای ارایه یارانه به ناشران، برای ارایه تخفیف در تامین مکان نمایشگاه مشارکت کند تا بتوانیم این رویداد را در ادامه نمایشگاه «یاد یار مهربان» در فضایی چون ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی روبه‌روی مصلا یا هر مکان مناسب دیگری برگزار کنیم.

به گفته وی، نمایشگاه تخصصی کتاب‌های دانشگاهی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و با هدف تسهیل دسترسی به کتاب و اهدای کتاب به کتابخانه‌ها برگزار می‌شود.

انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و در سال دهم فعالیت خود، بیش از ۱۲۰ عضو دارد.

بیست‌و‌یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۵ آبانماه تا ۲ آذرماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ارسال نظر