• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91476

اعلام آمادگی شرکت شهاب برای تأمین کسری بازار و فروش با قیمت مصوب سازمان حمایت

شرکت شهاب با ارسال نامه ای به وزیر صنعت ، معدن و تجارت از آمادگی این شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کوثر برای تامین کسری بازار و فروش با قیمت مصوب سازمان حمایت خبر داد.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، در بخشی از این نامه آمده است: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) با اتکا به ظرفیت‌ها و نیروهای داخلی به پیروزی رسید و همین پیروزی الگویی ساخت تا در مقاطع مختلف هرجا به ظرفیت‌های درونی کشور تکیه نمودیم پیروز شویم و بالعکس، که نمونه‌های بارز آن پیروزی در هشت سال دفاع مقدس مشهود است.

ما بر این باوریم که رسالت اصلی همه مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی، به ویژه در مقطع حساس کنونی کشور حفظ اصول بنیادین و فعلیت بخشیدن به شعارهای اصلی انقلاب در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی است.

حفظ و ارتقای روحیه " ما می‌توانیم " که بارها مورد تأکید امام راحل عظیم الشأن (قدس سره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) نیز قرار گرفته و مصداق بارز آن حمایت از کالای ایرانی است، تنها از ترکیب کار و سرمایه و با استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی بومی در زمینه ابتکار و خلاقیت حاصل می‌شود که اگر در شاهراه اصول ابلاغی اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد، شاهد رونق اقتصاد ملی با دو شاخصه درون‌زایی و برون‌گرایی خواهیم بود.

رونق کالای ایرانی، مسلتزم  حمایت دولت از کالای ایرانی و مدیریت واردات، الزام تولیدکنندگان به مقوله کیفیت و قدرت رقابت‌پذیری، نقش و جایگاه مردم در حمایت از کالای ایرانی به عنوان مصرف‌کننده است.

همانگونه که مستحضرید شرکت شهاب با بیش از ۶ دهه فعالیت در زمینه تولید محصولات صوتی تصویری و لوازم خانگی، همچنان تمام محصولات خود را با امکانات پیشرفته و به روز و با قیمتی بسیار مناسب و ارزان تر از  برندهای خارجی، به جامعه ایرانی عرضه می نمائید. کسب استانداردهای جهانی توسط محصولات این شرکت نشان می دهد کیفیت محصولات شرکت شهاب مطلوب و قابل رقابت با برندهای مشابه خارجی است. این شرکت توانسته است گواهینامه ها و تندیس های داخلی و بین المللی فراوانی از جمله تندیس رضایتمندی مشتریان را از آن خود نمائید.

اکنون شرکت شهاب در حوزه ظرفیت تولید، توان ساخت و تهیه تمامی دستگاه های الکتریکی، الکترونیکی و الکترومکانیکی با کاربردهای خانگی، اداری، تجاری و صنعتی در زمینه های دستگاه های صوتی - تصویری، چند رسانه ای، اندازه گیری، فناوری اطلاعات و تولید انواع تلویزیونCURve ، ۳D ، LED را دارد.

اساسنامه و مرامنامه شرکت شهاب منطبق و در تناظر با تحقق اصول اقتصاد مقاومتی است. در همین راستا می توان به اصل دوم درباره دانش بنیان کردن اقتصاد، اصل سوم مبنی بر رقابتی کردن، اصل پنجم درباره ایجاد ارزش افزوده در تولید، اصل هفتم یعنی تاکید بر اتقای کیفیت و اصل دهم درباره بهبود شرایط در بازرگانی خارجی و تراز بازرگانی خارجی اشاره نمود.

ذکر این نکته ضروری است که در شرایط فعلی بیش از ۵۰ در صد از سهم بازار در اختیار برندهای خارجی بوده و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سهم بازار داخلی در اختیار محصولات قاچاق می باشد به گونه ای که سالانه حدود ۶۰۰ هزار تلویزیون به کشور قاچاق می شود که صدمات شدید این قاچاق به تولید داخلی و از بین رفتن فرصتهای شغلی از تبعات بدیهی آن است. به غیر از تبعات اقتصادی، از آنجا که کالای ایرانی، محصول اعتماد به نفس و خودباوری ملی است؛ هرگونه اقدامی که منجر به کاهش تولید و مصرف کالای وطنی شود؛ قطعا تبعات فرهنگی دراز مدتی نیز به همراه خواهد داشت. 

اکنون و در سال حمایت از تولید ملی و با توجه به وضعیت فعلی کشور که افزایش تولید ملی تاثیرات مستقیم بر کاهش نوسانات قیمت ارز نیز دارد؛  شرکت شهاب آمادگی دارد  در صورت حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر تلویزیون با تکمیل سبد کالای لوازم خانگی، محصولاتی از قبیل: جارو برقی، ماشین لباسشویی، سینمای خانگی را تولید و به قیمتهای مصوب سازمان حمایت از حقوق تولید کننده و مصرف کننده در راستای تنظیم بازار با حداکثر استفاده از توان تولیدی (در صورت نیاز فعالیت در ۳ شیفت کاری) در انجام این امر محقق گردد.

شایان ذکر است شرکت شهاب وابسته به سازمان اقتصادی کوثر است و با سابقه ای بیش از 6 دهه، یکی از معتبر ترین و موفق ترین برندها در عرصه تولید تلویزیون های :CRT, LCD و LED در ایران است. هم اکنون محمدرضا اسکندری وزیر موفق جهاد کشاورزی در دولت نهم مدیریت سازمان اقتصادی کوثر را عهده دار است.

  • سعید

    2 0 پاسخ

    جای تاسف داره. فروش اعتباری هنر نیست. شهاب ظرفیتش بیشتر از وضعیت فعلی هست

ارسال نظر